WOŚP znów bije rekord – zebrano ogromną kwotę

Podczas 32 finału WOŚP znowu został pobity rekord - Jurek Owsiak pochwalił się na konferencji

126

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

WOŚP znowu bije rekord
WOŚP znów bije rekord - Polacy z całego świata zebrali ogromną kwotę

WOŚP znów bije rekord. 32 Finał okazał się bowiem najbardziej udany w historii tej inicjatywy. Zebrano rekordową kwotę 281 879 118,07 zł, która zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce. To o ponad 38 milionów więcej niż podczas poprzedniego finału!

Za zebrane pieniądze uda się wyposażyć wiele szpitalnych oddziałów pulmonologicznych w urządzenia do diagnostyki i leczenia chorób płuc. Na ich wyposażeniu dzięki WOŚP znajdą się:

• Rezonanse magnetyczne – pozwolą na dokładną diagnostykę chorób płuc, takich jak nowotwory, włóknienie płuc i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).

• Aparaty ultrasonograficzne – umożliwią szybkie i bezinwazyjne badanie płuc, m.in. w celu wykrycia zapalenia płuc lub guzków płucnych.

• Polisomnografy – służą do diagnostyki zaburzeń snu, które mogą mieć wpływ na zdrowie płuc.

• Przenośne spirometry – pomogą w monitorowaniu funkcji płuc u pacjentów z przewlekłymi chorobami płuc.

• Systemy do badań bronchoskopowych – umożliwią lekarzom wykonywanie precyzyjnych badań i zabiegów w obrębie dróg oddechowych.

• Sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej – pomoże pacjentom w odzyskaniu sprawności płuc po przebytych chorobach.

WOŚP znów bije rekord – plany Jurka Owsiaka

Fundacja WOŚP planuje zakupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci oraz 409 oddziałów dla dorosłych. Zakupy będą realizowane w oparciu o ankiety rozesłane do wszystkich szpitali w Polsce. Ostateczną listę zakupionego sprzętu ogłosi komisja ekspertów WOŚP. Jurek Owsiak tak skomentował rekordowy wynik zbiórki WOŚP:

„No cóż, trzeba użyć słowa rekord, choć nie o rekordy chodzi. Te pieniądze posłużą wszystkim szpitalom, które mają oddziały pulmonologiczne.”.

32. Finał WOŚP to kolejny wielki sukces Jurka Owsiaka i wszystkich ludzi dobrej woli. Zebrane fundusze pomogą uratować wiele istnień ludzkich i poprawić jakość życia pacjentów z chorobami płuc. W tegoroczną zbiórkę zaangażowało się 120 tys. wolontariuszy i wolontariuszek – to prawdziwa armia dobra! Powstało 1685 sztabów, co świadczy o ogromnej mobilizacji Polaków. Finałowi towarzyszyły liczne koncerty, aukcje i imprezy plenerowe. Polacy po raz kolejny pokazali, że potrafią dzielić się z innymi i wspierać szczytne cele.

Zbiórka pieniędzy i wiele atrakcji

Co roku wiosną Polskę obiega dobra wiadomość – WOŚP znów bije rekord. Dzieje się tak, gdyż Polakom na całym świecie udaje się przekroczyć magiczny wynik ustanowiony w poprzednim finale. WOŚP to bowiem imprezy plenerowe, koncerty, zbiórki prowadzone na ulicach Polski i innych miast na świecie. To także aukcje internetowe, gdzie różne przedmioty i wydarzenia oferują znane gwiazdy i przedsiębiorstwa. Głównym wydarzeniem był koncert finałowy, który odbył się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Wystąpiły na nim gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. T.Love, Budka Suflera, Doda i zespół Happysad. Na antenie TVN transmitowano relację na żywo z tego wydarzenia.

32. Finał WOŚP był wielkim sukcesem nie tylko Jurka Owsiaka i WOŚP, ale wszystkich Polaków. Zebrano rekordową kwotę 281 879 118,07 zł, która zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce. Finał pokazał również ogromną solidarność Polaków i ich zaangażowanie w pomoc chorym.

Przeczytaj, jaki był najdziwniejszy przedmiot na aukcji WOŚP.

Odwiedź też restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Oferuje ona pyszne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia