Nightmare Doll z Tik Toka zyskuje popularność. To sztuka czy samookaleczenie?

Niebinarna 17-letnia osoba z województwa lubuskiego, zyskuje popularność na TikToku pod pseudonimem "Nightmare doll" lub Kori Avery.

145

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nightmare Doll. Niebinarna 17-letnia osoba, która przedstawia się także jako Kori Avery.
Nightmare Doll. Niebinarna 17-letnia osoba, która przedstawia się także jako Kori Avery.

Koszmarna Lalka – jej wizerunek budzi skrajne emocje – z jednej strony zachwyt nad odwagą i ekspresją, z drugiej krytykę i dezaprobatę. A także, otwiera debatę nad granicami modyfikacji ciała.

Nightmare Doll z Tik Toka

Avery wyróżnia się licznymi kolczykami w twarzy, przekłutymi brwiami, nosem, ustami i gigantycznym septum (kolczyk przechodzący przez przegrodę nosa).

Mimo kontrowersyjnego wizerunku, 17-letnia osoba (piszę w ten sposób ze względu na niebinarność „Koszmarnej Lalki”) podkreśla, że nie pytała rodziców o zgodę na metamorfozę.

„Wy, ludzie zachowujecie się, jakby to był jakiś tatuaż. To nie jest tatuaż, to jest kolczyk, go można wyjąć, to nie jest na stałe” – tłumaczy Avery na TikToku.

Jej konto obserwuje już ponad 22 tysiące osób, a filmy zyskały 254 tysiące polubień.

Internauci są podzieleni – część krytykuje „oszpecanie się” i sugeruje problemy psychiczne, podczas gdy inni podziwiają odwagę Avery i bronią jej prawa do wyrażania siebie.

„Ciężkie czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą łatwe czasy, łatwe czasy tworzą słabych ludzi i tak właśnie wygląda tego efekt” – komentuje jeden z użytkowników.

„Celowe oszpecanie się i zadawanie sobie bólu to choroba psychiczna” – dodaje kolejny.

Pojawiają się też głosy wsparcia: „Każdy wygląda, jak chce”; „Podziwiam za odwagę”; „Każdy niech żyje, jak chce”.

Metamorfoza Avery stawia pytania o granice modyfikacji ciała, ekspresji i akceptacji społecznej. Czy „koszmarna lalka” to wyraz buntu, odwagi, czy może wołanie o pomoc?

A może jest to sposób na zaistnienie w mediach społecznościowych, lub wyraz nieakceptacji samego siebie?

No i w końcu, czy ludzie, którzy decydują się na tak drastyczne metamorfozy, mają rację, domagając się akceptacji społeczeństwa, kiedy sami siebie nie potrafili zaakceptować?

Nightmare_doll (@nightmare_doll1) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia