Przełom w sprawie zabójstwa. 26 lat temu na Ursynowie zabito mężczyznę.

Przełom w sprawie zabójstwa. 26 lat temu na Ursynowie zabito mężczyznę.

122

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Przełom w sprawie zabójstwa 26 lat temu w Warszawie na Ursynowie.
Przełom w sprawie zabójstwa 26 lat temu w Warszawie na Ursynowie.

Przełom w sprawie zabójstwa. 26 lat temu na Ursynowie zabito mężczyznę. W zagadkowej sprawie morderstwa z 1998 roku na jednej z warszawskich dzielnic, której nie udało się rozwikłać doszło do przełomu. Stołeczni policjanci zatrzymali podejrzanego o morderstwo mężczyznę i przedstawili mu zarzuty. Do jak się okazało makabrycznego znaleziska doszło 2 października 1998 roku. Rano w jednej z hurtowni budowlanej przy ulicy kłobuckiej w Warszawie na Ursynowie znaleziono zwłoki 28-latka. Ofiara pracowała tam raptem od kilku miesięcy jako magazynier. Przyczyną zgonu były obrażenia głowy zadane ciężkim narzędziem. Zdaniem śledczych do zabicia doszło w nocy poprzedzającej znalezienie denata.

Przełom w sprawie zabójstwa. 26 lat temu na Ursynowie zabito mężczyznę – rozwiązanie sprawy sprzed lat

Sprawę zabójstwa tego mężczyzny próbowano rozwiązywać na różne sposoby, ale żaden nie przyniósł oczekiwanego efektu. Wobec braku ustalenia faktów sprawę umorzono. Po wielu latach pracownicy Wydziału Przestępstw Niewykrytych Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji powrócili do sprawy. W ostatnim czasie jeszcze raz przeprowadzono gruntowną analizę, a także po raz kolejny zrobiono badania DNA pozostawione na ciele zmarłego 28-latka. Udało je się powiązać z obecnie 48-letnim Michałem Z. mieszkańcem stolicy. 12 marca 2024 roku podejrzanego o zabójstwo mężczyznę przewieziono do Prokuratury Okręgowej w Warszawie gdzie usłyszał zarzut morderstwa. Dla dobra śledztwa Sąd Rejonowy Warszawa — Mokotów zadecydował o umieszczeniu podejrzanego za kratami tymczasowo na okres 3 miesięcy.

Przełom w sprawie zabójstwa. 26 lat temu na Ursynowie zabito mężczyznę

Za morderstwo Michałowi Z grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do nawet dożywotniego więzienia jednak śledztwo nadal jest w toku, a służby prowadzą dochodzenie w sprawie. Wydział Przestępstw Niewykrytych, który rozwikłał sprawę zbrodni sprzed lat został utworzony 15 maja 2023 r. w strukturze Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Jego zadania obejmują między innymi ponowną analizę spraw umorzonych, nierozwiązanych sprzed lat i odtworzenie ich na nowo.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o akcji ABW

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia