Rosja oskarża Polskę i NATO o „wojskowe prowokacje”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji opublikowało ostry komunikat, w którym oskarża NATO o "koncentrację sił w Europie Wschodniej i rejonie Morza Czarnego w celu przygotowania do potencjalnego starcia z Rosją".

111

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rosja oskarża Polskę i NATO. Na zdjęciu minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow
Rosja oskarża Polskę i NATO. Na zdjęciu minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow

W oświadczeniu wskazano m.in. na budowę bazy NATO w Rumunii oraz „wymuszone wzmacnianie potencjału koalicyjnego” w Polsce i krajach bałtyckich.

Rosja krytykuje budowę bazy NATO w Rumunii

Głównym punktem spornym jest budowa największej bazy NATO w Europie pod Konstancą w Rumunii. Obiekt o powierzchni małego miasta ma pomieścić 10 tys. żołnierzy i kosztować 2,5 mld euro. Rosja twierdzi, że rozbudowa bazy jest „kolejnym dowodem na niepohamowaną militaryzację Europy Wschodniej i regionu Morza Czarnego”.

Rosyjskie MSZ oskarża również Polskę i kraje bałtyckie o „wymuszone wzmacnianie potencjału koalicyjnego”. Resort twierdzi, że te działania mają charakter prowokacyjny, zaostrzają napięcia militarne wzdłuż granic Rosji i stwarzają zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju.

Putin: NATO zbliża się do Rosji

W oświadczeniu przytoczono również słowa Władimira Putina, który powiedział, że to nie Rosja zbliża się do granic NATO, ale NATO zbliża się do Rosji. – Zbliżają się do nas i są blisko. I co robimy? Chronimy naszych ludzi tylko na naszych historycznych terytoriach – mówił prezydent Rosji.

Reakcja Polski i NATO

Na razie nie ma oficjalnej reakcji Polski na oskarżenia Rosji. NATO od dawna twierdzi, że jego działania w Europie Wschodniej mają charakter defensywny i są odpowiedzią na agresywną politykę Rosji.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia