Zatrzymanie ukraińskiego „driftera”

Coraz częściej można odnieść wrażenie, że goszczący w naszym kraju obywatele Ukrainy czują się bezkarni.

132

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zatrzymanie ukraińskiego „driftera” - na ogrodzonym terenie, czarny samochód kręci bączki.

Jak donosi portal ksp.policja.gov.pl, warszawscy funkcjonariusze przeprowadzili interwencję na podziemnym parkingu Centrum Handlowego, przy ul. Modlińskiej na którym obywał się nielegalny pokaz. Zatrzymanie ukraińskiego „driftera”

Do warszawskiej „drogówki” dotarło zgłoszenie, o niebezpiecznych popisach pewnego kierowcy, mających miejsce na parkingu centrum handlowego. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze byli świadkami „popisu”, który natychmiast przerwali. „Gwiazdą” pokazu był 30-letni kierowca pochodzenia ukraińskiego, wprowadzający w poślizg swojego Mercedesa. Po zatrzymaniu ukraińskiego „driftera” okazało się, że samochód trzydziestolatka nie posiada ważnych badań technicznych. W związku z tym policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny. Niebezpieczna zabawa została przerwana, a obywatela Ukrainy ukarano mandatem w kwocie 5 tys. zł za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zgodnie z art. 86. § 1 Kodeksu Wykroczeń „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny”. Zgodnie z art. 60. 1. Ustawy Prawo o ruchu drogowym „Zabrania się używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby, znajdującej się w pojeździe lub poza nim”.

Pamiętajmy, że wszelkiego typu imprezy samochodowe, w tym również pokazy driftu, powinny się odbywać wyłącznie w miejscach wyłączonych z ruchu drogowego, z zagwarantowaniem bezpieczeństwa zarówno uczestnikom jak i osobom postronnym, obserwującym wydarzenie.

Nawet mistrzowie kierownicy, mogą stracić kontrolę nad pojazdem. Tak stało się niedawno podczas rajdu Esztergom Nyerges Rally w północnych Węgrzech, gdzie zginęło czterech kibiców.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia