Dyplom MBA gwarancją sukcesu we władzach Warszawy

Burmistrzowie, posłowie i urzędnicy osoby rządzące stolicą z Platformy Obywatelskiej, które posiadają kontrowersyjny dyplom MBA wydawany przez Collegium Humanum

327

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Donald Tusk po pytaniu czy Dyplom MBA jest gwarancją sukcesu we władzach Warszawy
Donald Tusk po pytaniu czy Dyplom MBA jest gwarancją sukcesu we władzach Warszawy

Jak się okazuje Warszawscy burmistrzowie, posłowie i urzędnicy Koalicji Obywatelskiej w większości posiadają dyplom MBA. Jedna z lokalnych polityczek PO przyznaje że. „Ludzie szli tam, bo było bardzo tanio i wiadomo było, że bez wysiłku dostanie się papier, który umożliwi zasiadanie w radach nadzorczych i zarządach spółek„. Dalej jest równie ciekawie.  „Znacząca część warszawskiej PO uzyskała dyplom MBA w Collegium Humanum„. I na koniec. „Rzadkością jest osoba z naszych szeregów, która nie skorzystała z tej możliwości„, oraz „Mogli też liczyć na zniżki„, dodała pani polityk z PO.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, dyplom MBA uzyskało kilkunastu polityków z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Jeden z działaczy partii mówił, że „ludzie zaczęli usuwać zdjęcia z Collegium Humanum, teraz się boją, że to może zrujnować ich kariery„. 

Rafał Trzaskowski chroni kolegów przed wyborami. Lewy Dyplom MBA gwarancją sukcesu we władzach Warszawy
Rafał Trzaskowski chroni kolegów przed wyborami. Lewy Dyplom MBA gwarancją sukcesu we władzach Warszawy

Rafał Trzaskowski nie chce szkodzić kolegom z partii i wyznacza audyt po wyborach

Prezydent stolicy zapowiedział że, po wyborach w ciągu 10-14 dni gotowy będzie audyt przeprowadzony przez stołeczny ratusz oraz lista absolwentów CH zasiadających w organach nadzoru i we władzach spółek miejskich.

Rafał Trzaskowski powiedział:. „Ja się skłaniam do takiej decyzji, żeby po prostu jasno powiedzieć: Jeśli ci ludzie mają taki dyplom, to w ciągu paru miesięcy muszą zrobić normalny egzamin. Dopiero wtedy będą mogli pozostać na swoich stanowiskach„. 

Trzeba by zadać sobie pytanie, czy robienie kariery z dyplomem, który kupuje się za łapówkę nie posiadając żadnego wykształcenia tylko papier jest coś warte. Czy taka osoba gdyby miała honor powinna startować w obecnych wyborach. 

Prawdopodobnie okaże się że wszyscy niżej wymienieni starają się o reelekcję i ich plakaty wiszą na warszawskich płotach.

Dyplom MBA gwarancją sukcesu we władzach Warszawy
Dyplom MBA gwarancją sukcesu we władzach Warszawy

  Dyplom MBA gwarancją sukcesu we władzach Warszawy – częściowa lista wg. GW

  Na łamach Gazety Wyborczej wymieniono osoby rządzące stolicą, które posiadają kontrowersyjny dyplom MBA.

  Wśród nich wymienieni są:

  Magdalena Roguska – wiceprzewodnicząca Rady Warszawy,

  Rafał Miastowski – burmistrz Mokotowa,

  Aleksander Ferens – burmistrz Śródmieścia,

  Robert Kempa – burmistrz Ursynowa

  Jędrzej Kunowski – wiceburmistrz Targówka,

  Grzegorz Kuca – burmistrz Białołęki i szef struktury PO na Bemowie,

  Sylwia Lacek – wiceburmistrz Bielan,

  Sylwia Krajewska – radna z listy KO do rady Warszawy,

  Paweł Michalec – burmistrz Dzielnicy Żoliborz,

  Grażyna Mikulska – wiceburmistrz Woli,

  Tomasz Kalata – radny powiatu wołomińskiego i przewodniczący PO Ząbki,

  Mahbub Siddique – radny Dzielnicy Włochy,

  Arkadiusz Werelich – radny powiatu wołomińskiego PO i przewodniczący lokalnego koła PO.

  Czy dojdzie do unieważnienia dyplomów MBA, które miały być gwarancją sukcesu

  Collegium Humanum, powstała w 2018 roku w Warszawie jako prywatna uczelnia mająca w ofercie błyskawiczne kursy, dzięki którym można było zdobyć dyplom MBA. Takie dyplomy ułatwiały ścieżkę do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa lub wielu intratnych stanowisk. Wiarygodność dokumentów wydawanych przez Collegium Humanum miały zapewniać  zagraniczne uczelnie nie mające uprawnień do prowadzenia studiów MBA. Resort nauki złożył w dniu 23 lutego wniosek do Krajowej Administracji Skarbowej o kontrolę w uczelni. Minister nauki Dariusz Wieczorek zapowiedział, że jeżeli potwierdzą się zarzuty o „przestępczej działalności w Collegium Humanum, to będzie trzeba występować o ewentualne unieważnienie dyplomów na drodze sądowej„.

  Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy!

  Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

  I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

  redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

  Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

  Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

  Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

  Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

  Brak postów do wyświetlenia