Zajączek z Ameryki. Abramsy dotarły do Warszawy

Warszawska Brygada Pancerna otrzymała kolejną partię czołgów Abrams M1A1 FEP (Firepower Enhancement Package) ze Stanów Zjednoczonych.

119

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Abramsy dotarły do Warszawy. Na zdjęciu czołgi Abrams w szczecińskim porcie. 2023r
Abramsy dotarły do Warszawy. Na zdjęciu czołgi Abrams w szczecińskim porcie. 2023r

Transport maszyn do stolicy udokumentowano na nagraniu opublikowanym przez wojsko.

Abramsy dotarły do Warszawy

Czołgi dotarły do Polski drogą morską, a następnie po rozładunku w Poznaniu przeszły przegląd w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych S.A. W stolicy Wielkopolski przekazano je żołnierzom 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, którzy następnie przetransportowali je koleją do Warszawy.

Dostawa jest częścią umowy zawartej 4 stycznia 2023 roku, na mocy której Polska zakupiła 116 czołgów M1A1FEP Abrams wraz ze sprzętem towarzyszącym. Wartość kontraktu wynosi około 1,4 miliarda dolarów netto, z czego 200 milionów dolarów zostało sfinansowane przez Stany Zjednoczone w ramach programu Foreign Military Financing (FMF).

Pozyskane czołgi M1A1FEP Abrams wzmocnią 18. Dywizję Zmechanizowaną, obok 250 czołgów M1A2SEPv3 Abrams zamówionych 5 kwietnia 2022 roku. Łącznie Polska zakupiła 366 czołgów Abrams, co stanowi znaczące wzmocnienie polskich sił zbrojnych.

Dostawa kolejnych czołgów Abrams jest ważnym wydarzeniem dla Wojska Polskiego. Nowe maszyny znacząco wzmacniają potencjał bojowy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej i 18. Dywizji Zmechanizowanej, zwiększając bezpieczeństwo Polski i wzmacniając jej pozycję w NATO.

A Wam co przyniesie zajączek? 😉

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Redakcyjny Zajączek życzy Wam zdrowych, pogodnych i pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych!

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia