Śmierć najstarszego człowieka świata

Śmierć najstarszego człowieka świata

175

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Śmierć najstarszego człowieka świata
Śmierć najstarszego człowieka świata

Śmierć najstarszego człowieka świata. We wtorek 2 kwietnia zmarł Wenezuelczyk Juan Vincente Perez Mora. Oczywiście żadna śmierć nie jest dobra, ale nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie jeden fakt. Juan Vincente Perez Mora był w bardzo zaawansowanym wieku (o ile można tak powiedzieć) 114 lat. W 2022 roku zarejestrowano go w Księdze Rekordów Guinnesa jako najstarszego, obecnie żyjącego mężczyznę na ziemi. O zaistniałej sytuacji poinformowała w środę AFP powołując się na rodzinę zmarłego oraz władze wenezuelskie.

Śmierć najstarszego człowieka świata – recepta na długowieczność

Śmierć Mora potwierdził m. in. Freddy Bernal, który jest gubernatorem stanu Táchira na zachodzie Wenezueli. Co ciekawe staruszek w maju skończyłby 115 lat! Pokorny, pracowity, spokojny, a przede wszystkim pozytywnie nastawiony do rodziny tak opisywał go gubernator Freddy Bernal. Juan Vincente Perez Mora urodził się 27 maja 1909 roku w stanie Tachira w Wenezueli. Nieżyjący już rekordzista przeżył m. in. I i II Wojnę Światową, końcówkę rozbiorów Polski oraz tragedię Titanica, Bitwę Warszawską czy lądowanie człowieka na księżycu. Z tej nowszej historii Mora przeżył pandemię Covid 19. Mora miał aż dziewięcioro rodzeństwa i już mając zaledwie pięć lat już pomagał braciom i ojcu w zbieraniu trzciny cukrowej oraz kawy. Receptą Mora na długowieczność była „ciężka praca, odpoczynek na wakacjach, wczesne kładzenie się spać, codzienne picie kieliszka aguardiente oraz kochanie Boga.

Śmierć najstarszego człowieka świata – „superstulatek z Wenezueli”

W 2022 roku po śmierci Hiszpana Saturnino de la Fuente Garcii Mora ogłoszono najstarszym żyjącym mężczyzną na ziemi. Juan Vincente Perez Mora miał wtedy dokładnie 112 lat i 253 dni. Z kolei w 2019 roku Mora ogłoszono jako „superstulatka z Wenezueli”. Mora doczekał się 11 dzieci, a według Księgi Rekordów Guinnessa w 2022 miał 42 wnuków oraz 18 prawnuków i 12 praprawnuków.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Donald Tusk o Izraelu i ataku na konwój humanitarny

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia