Znamy motyw zabójstwa którego dopuścił się 12-latek z Finlandii

12-latek z Finlandii, który zastrzelił kolegę i ciężko ranił koleżanki, przyznał się do winy. Podał również motyw swojego działania.

122

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

12-latek z Vandaa w Finlandii strzelił do rówieśników. Jeden z poszkodowanych zmarł. Motywem miało być prześladowanie
12-latek z Vandaa w Finlandii strzelił do rówieśników. Jeden z poszkodowanych zmarł. Motywem miało być prześladowanie

Wczoraj w szkole podstawowej w Vantaa w Finlandii doszło do strzelaniny. 12-letni uczeń zabił swojego rówieśnika i ciężko ranił dwie dziewczynki w tym samym wieku.

Motywem było prawdopodobnie prześladowanie, jakiego doświadczał sprawca.

12-latek z Finlandii strzelił do rówieśników. Zabił kolegę

Do tragedii doszło we wtorkowe przedpołudnie. 12-letni chłopiec podczas lekcji wyciągnął broń i strzelił do trojga swoich kolegów z klasy. Zabił chłopca i ciężko ranił dwie dziewczynki.

12-latek z Finlandii, który we wtorek zastrzelił swojego kolegę i ciężko ranił dwie dziewczynki w szkole podstawowej w Vantaa, zeznał, że był ofiarą przemocy.

„W trakcie przesłuchań podejrzany powiedział policji, że padł ofiarą znęcania, a informacje te potwierdziły się także we wstępnym dochodzeniu” – podała w oświadczeniu fińska policja.

Policja podała, że chłopiec uczęszczał do tej szkoły od niedawna i prawdopodobnie to właśnie prześladowania ze strony rówieśników stały się motywem tragicznego zdarzenia.

Użyta broń należała do jednego z bliskich krewnych sprawcy. Po strzelaninie chłopiec uciekł ze szkoły i został zatrzymany po ponad godzinie w pobliżu innej placówki edukacyjnej. Fińskie media informują, że podczas ucieczki miał grozić bronią również innym uczniom tamtej szkoły.

12-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Ze względu na swój wiek nie odpowie jednak za nie przed sądem. Sprawą zajmą się służby socjalne.

W Finlandii niezwykle rzadko dochodzi do tak drastycznych wydarzeń z udziałem dzieci. W 2007 roku sprawca strzelaniny w szkole w Jokela miał 18 lat, a w 2008 roku w Kauhajoki – 22 lata.

Z policyjnych statystyk wynika, że od 1980 roku w Finlandii tylko w 10 przypadkach sprawcami tak poważnych przestępstw jak zabójstwo były dzieci poniżej 15. roku życia.

Tragedia w Vantaa wstrząsnęła całą Finlandią. Premier kraju Sanna Marin złożyła kondolencje rodzinie ofiary i zaapelowała o wsparcie dla rannych i ich bliskich.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia