14-latek ujawnia molestowanie podczas spotkania z Premierem w Krakowie

14-letni Alex podczas środowego spotkania z Donaldem Tuskiem w Krakowie wyznał, że został wykorzystany seksualnie przez swojego rówieśnika z klasy.

192

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

14-latek ujawnia molestowanie podczas spotkania z Premierem w Krakowie
14-latek ujawnia molestowanie podczas spotkania z Premierem w Krakowie

Chłopiec twierdzi, że poinformował o tym nauczycieli i dyrekcję szkoły, ale nie spotkało się to z żadną reakcją. Dopiero interwencja premiera i Rzecznika Praw Dziecka skłoniła władze oświatowe do działania.

14-latek ujawnia molestowanie

Do zdarzenia miało dojść w czerwcu 2022 roku podczas wycieczki szkolnej. Alex opowiedział o tym, co go spotkało, mamie i psychologowi, a następnie poinformował wychowawczynię i dyrektorkę szkoły. Jak twierdzi, nie doczekał się jednak żadnej reakcji ze strony szkoły.

Sprawa nabrała rozgłosu, gdy Alex opowiedział o niej podczas spotkania z Donaldem Tuskiem. Chłopiec powiedział, że czuje się skrzywdzony i zlekceważony przez szkołę.

Słowa 14-letniego Alexa, który podczas spotkania z Donaldem Tuskiem opowiedział o swojej traumie, wywołały natychmiastową reakcję Rzecznika Praw Dziecka. Monika Horna-Cieślak zwołała zebranie swoich zespołów, by wspólnie omówić tę bulwersującą sprawę.

„Byliśmy wstrząśnięci tym, co usłyszeliśmy” – mówi Paulina Nowosielska, rzeczniczka prasowa Biura RPD. „Rzecznik zobowiązała przedstawicieli wszystkich działów do podjęcia odpowiednich kroków, by wyjaśnić tę sprawę i zapewnić Alexowi niezbędną pomoc.”

Z kolei Małopolskie Kuratorium Oświaty wszczęło postępowanie wyjaśniające.

Alex, zdruzgotany traumą, zwrócił się o pomoc do zaufanych osób – wychowawczyni, pedagoga i dyrektorki. Niestety, spotkało go rozczarowanie. Zamiast wsparcia i ochrony, jego wołanie o pomoc zostało zlekceważone.

„Powiedziałem im o wszystkim, a oni nic nie zrobili!”

„Powiedziałem im o wszystkim, a oni nic nie zrobili!” – żalił się Alex. „Co gorsza, zgłosili mnie i moich rodziców do sądu. Szczególnie pani dyrektor. Uznała, że to wszystko wymyśliłem i pozwała moich rodziców, że byli bierni, że nie chodzili na spotkania. To było kłamstwo”

Sprawa jest bulwersująca i pokazuje, jak ważne jest reagowanie na przypadki molestowania seksualnego dzieci. Szkoła ma obowiązek chronić swoich uczniów przed krzywdą i zapewnić im bezpieczeństwo.

Niestety, nie jest to pierwszy przypadek, gdy szkoła ignoruje problem molestowania seksualnego. W 2023 roku głośna była sprawa 14-latki z Gdańska, która została zgwałcona przez kolegów z klasy. Szkoła nie zareagowała na apele dziewczyny o pomoc, co doprowadziło do tragedii.

Sprawa Alexa jest apelem do wszystkich, którzy mają kontakt z dziećmi, aby zwracali uwagę na niepokojące sygnały i reagowali na krzywdę. Molestowanie seksualne to poważny problem, który nie może być ignorowany.

Wypowiedź Alexa: 59:39

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia