Marszałek Ranata Janik przyznała milion euro dla zięcia. Jest umowa (film).

Czy milion euro dla zięcia da się obronić? Czy nepotyzm i konflikt interesów to norma w polskiej kulturze politycznej? Czy jesteśmy w stanie wspólnie wszyscy wypracować i pilnować standardów w polskim życiu publicznym. Wybory i głosowanie to jedne z instrumentów kontroli.

231

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Marszałek Renata Janik
Marszałek Renata Janik na kłopoty - milionowa dotacja dla zięcia w świętokrzyskim to norma?

Konferencja prasowa na ulicy Sienkiewicza w Kielcach zamieniła się w polityczne starcie. Poseł Koalicji Obywatelskiej, Roman Giertych, wystąpił z oskarżeniami wobec wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renaty Janik, dotyczącymi przyznania dotacji w wysokości 4 milionów 366 tysięcy złotych dla firmy należącej do jej przyszłego zięcia.

Marszałek Ranata Janik przyznała milion euro dla zięcia. Jest umowa (film)

Roman Giertych nie krył zaniepokojenia sytuacją i zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury. Giertych argumentował, że umowa podpisana przez Janik jest wiążąca, w przeciwieństwie do uchwały zarządu. Stwierdził także, że sprawa dotacji to jedynie czubek góry lodowej w kontekście prywatyzacji państwa i samorządów przez Prawo i Sprawiedliwość.
Wicemarszałek Renata Janik stanowczo broniła się przed zarzutami, argumentując, że dotacja została przyznana jeszcze za rządów poprzedniego marszałka, Adama Jarubasa. Podkreśliła, że jej działania były zgodne z procedurami i że firma zięcia daje pracę wielu osobom, będąc ważnym graczem na rynku regionalnym.

Reakcja Giertycha

Roman Giertych, nie dając za wygraną, kontynuował ataki, twierdząc, że Janik została złapana na kłamstwie. Twierdzi, ponadto, że sytuacja ta to tylko element większego problemu korupcji i nepotyzmu władzy.
Giertych nie tylko kwestionował uczciwość działań Janik, ale również wskazywał na możliwe przestępstwo związane z próbą zmanipulowania poselskiej interwencji.

Podwójne Standarty?

Owa kontrowersja odsłania podwójne standardy w polityce. Zarówno Giertych, jak i Janik prezentują swoje argumenty. W tle widać grę o władzę i wpływy, co budzi niepokój obywateli.
Kontrowersje wokół dotacji dla firmy związanej z zięciem Renaty Janik może się okazać, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Obywatele oczekują, że organy ścigania wskażą odpowiedzialnych za ewentualne nadużycia i wyjaśnią całą sytuację. W międzyczasie, dyskusja na temat etyki i przejrzystości działań władz nabiera tempa. Na kilka godzin przed wyborami atmosfera polityczna w Kielcach staje się coraz gorętsza.

……

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł. Jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia