Nowy prom PŻB Polferries ms Varsovia – próby morskie

Nowy prom PŻB Polferries ms Varsovia napędzany jest LNG. To jeden z pierwszych promów na Bałtyku z ekologicznym napędem.

165

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowy prom PŻB Polferries ms Varsovia napędzany jest LNG. To jeden z pierwszych promów na Bałtyku z ekologicznym napędem.
Nowy prom PŻB Polferries ms Varsovia napędzany jest LNG. To jeden z pierwszych promów na Bałtyku z ekologicznym napędem.

Nowy prom PŻB Varsovia, tego lata dołączy do floty Polferries, jest obecnie w fazie finalnych przygotowań przed pierwszymi próbami morskimi. Jego wypłynięcie ze stoczni Cantiere Navale Visentini, zaplanowane na najbliższą niedzielę, stanowi kulminację intensywnych przygotowań trwających od początku marca. Wtedy to rozpoczęto pogłębianie kanału łączącego stocznię z Morzem Adriatyckim. Przeprawa, której kulminacyjny punkt znajdzie się w Porto Levante we Włoszech, będzie testem nie tylko dla jednostki, ale i dla całej infrastruktury portowej.

Nowy prom PŻB będzie pływał ze Świnoujścia do Ystad

Varsovia, będąc największą jednostką wyprodukowaną dotąd przez stocznię, ma za zadanie wzmocnić ofertę Polferries. Podniesie również standardy obsługi na linii Świnoujście-Ystad. Pierwsze testy morskie promu, następują niemal rok po jego wodowaniu. Skupią się na sprawdzeniu kluczowych elementów, takich jak silniki główne. Test przejdą agregaty prądotwórcze oraz stery strumieniowe, z uwzględnieniem specyficznych warunków hydrologicznych Adriatyku.

Po próbach morskich, Varsovia uda się do Triestu, gdzie przejdzie ostatnie prace, w tym odmalowanie podwodnej części kadłuba. Wszystko to stanowi część drobiazgowo zaplanowanego procesu, mającego na celu przygotowanie promu do rozpoczęcia służby w lipcu, kiedy to po raz pierwszy zabierze na pokład pasażerów oraz ładunki.

Zarówno pasażerowie, jak i załoga mogą oczekiwać na wyjątkowe doświadczenia podczas podróży. Varsovia zaoferuje miejsce dla 920 pasażerów i 60 członków załogi, dysponując 3km linii ładunkowej przeznaczonej dla transportu ciężarowego Ro-Ro (około 140-150 ciężarówek z naczepami) oraz dodatkową przestrzenią dla około 200 samochodów osobowych. Prom ma zmodyfikowany kształt i będzie stawiał 13% mniejszy opór w wodzie jak podobne jednostki.

Ekologia – prom PŻB ma napęd na LNG a nie na mazut

Wprowadzenie Varsovii do floty Polferries nie tylko zwiększy konkurencyjność polskiego operatora na Bałtyku, ale także, poprzez oferowanie wysokiej jakości usług, może przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności morskich połączeń transportowych w regionie. Bardzo ważny element to ekologia. Prom będzie zasilany LNG więc będzie emitował mniej co2 i zanieczyszczeń. Jest to inwestycja w przyszłość, która świadczy o dynamicznym rozwoju polskiej żeglugi i jej gotowości na nowe wyzwania rynkowe.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia