PrzePiS na sukces – wystartujesz to zatrudnimy cię w radzie nadzorczej czyli jak pozyskać radnych

PrzePiS na sukces - wystartujesz to zatrudnimy cię w radzie nadzorczej czyli damy radę. Wiemy jak zachęcić młodych do polityki!!!

146

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

PrzePiS na sukces - wystartujesz to zatrudnimy cię w radzie nadzorczej czyli damy radę. Wiemy jak zachęcić młodych do polityki!!!
PrzePiS na sukces - wystartujesz to zatrudnimy cię w radzie nadzorczej czyli damy radę. Wiemy jak zachęcić młodych do polityki!!!

Jak zachęcić członków partii by chcieli zostać radnymi w samorządach i służyć mieszkańcom z zaangażowaniem? Napełnijcie ich serca miłością a portfele regularnymi wpływami wielkich kwot a będą wyznawcami idei społecznych. Radny sejmiku podlaskiego Adam Wojciech Sekściński. Za „dobrej zmiany” zarobił zawrotne 2 mln 118 tys. 515 zł. Majątek zawdzięcza posadom w KRUS, Orlenie, Lotosie i Enei.

Dalej może być tylko lepiej, czy PrzePiS na sukces przejmie Koalicja, wzorce gotowe, tylko brać

Radny sejmiku zachodniopomorskiego Ireneusz Rogowski 1 mln 967 tys. 472 zł. Od 2019 r. zatrudniony w spółce córce Enei. Radny sejmiku dolnośląskiego Paweł Kura dyrektor w KGHM i członkiem rady nadzorczej należącego do KGHM Zagłębia Lubin. Tak zarobił 1 mln 616 tys. 755 zł. Jeszcze lepiej było w PZU – Przedsiębiorstwie Zaspokajania Uzurpatorów czy jakoś tak.

Zarobki członków zarządu PZU przekraczyły łącznie 21 milionów złotych w roku 2023. Stawiają wiele pytań dotyczących zarządzania finansami w państwowych spółkach. W przypadku Małgorzaty Sadurskiej, której roczne zarobki wyniosły ponad 2,5 miliona złotych, sytuacja jest szczególnie kontrowersyjna. Osoba bez doświadczenia w sektorze ubezpieczeniowym, znana głównie ze swojej działalności politycznej. Zostaje oddelegowana do pełnienia jednej z kluczowych ról w największym państwowym ubezpieczycielu, dobre. To rzuca cień na proces selekcji kadr zarządzających w państwowych przedsiębiorstwach. Sugeruje, że kryteria merytoryczne mogą być pomijane na rzecz związków politycznych.

Wypłaty dodatkowych świadczeń dla Sadurskiej. Trzymiesięczna odprawa oraz pieniądze tytułem zakazu konkurencji, dodatkowo podkreślają lukratywność pozycji, które są przyznawane w kontrowersyjnych okolicznościach.

A jak reszta w PZU, czy to w zamian za przekazywanie datków na partię?

Oprócz Sadurskiej, ogromne kwoty otrzymały również inne osoby z zarządu, w tym Ernest Bejda 2mln 300 tys i Beata Kozłowska-Chyła 2mln 400tys. To wskazuje na systemowe problemy w strukturze wynagrodzeń w spółkach kontrolowanych przez państwo. Wynagrodzenia na tak wysokim poziomie, szczególnie w kontekście finansowania partii politycznej przez członków zarządu, mogą budzić wątpliwości co do motywacji przy alokacji środków publicznych.

Przekierowywanie znaczących sum na konta polityczne wskazuje na potencjalny konflikt interesów i podważa zaufanie do transparentności i uczciwości zarządzania w państwowych korporacjach. Sprawa ta pokazuje, jak niezbędna jest rzetelna kontrola i wprowadzenie jasnych zasad dotyczących wynagrodzeń kierownictwa w spółkach Skarbu Państwa, aby zapewnić, że są one proporcjonalne do wnoszonej wartości i nie są powiązane z działalnością polityczną.

Całość obrazu zarobków w zarządzie PZU, w połączeniu z ogólnym wizerunkiem spółki i jej roli w gospodarce, stawia pytanie o priorytety i kierunki rozwoju polityki państwowej wobec przedsiębiorstw publicznych. Wymaga to głębokiej refleksji nad mechanizmami nadzoru i kryteriami selekcji, aby unikać sytuacji, w której zarządzanie największymi przedsiębiorstwami kraju staje się przedmiotem publicznej kontrowersji.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia