Niemcy się boją jak pisze Die Welt czyli CPK jest potrzebne

Rozwój CPK ma szansę przyczynić się do zwiększenia konkurencji w branży lotniczej, oferując pasażerom więcej opcji podróży oraz potencjalnie niższe ceny biletów

147

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz2
CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta Hartsfield-Jackson

Wyrażona przez korespondenta „Die Welt” obawa dotycząca przyszłości niemieckich portów lotniczych w obliczu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Polsce podkreśla jak Niemcy obawiają się CPK. Jak ważne są dla Europy projekty infrastrukturalne? Te zwłaszcza w sektorze lotniczym, wiedzą o tym nasi sąsiedzi więc lotnisko nie powinno powstać w Polsce.

Wzorcowym rozwiązaniem dla CPK może być lotnisko w Atlancie

CPK, mający stać się gigalotniskiem na skalę Frankfurtu czy Paryża, jest odbierany jako wyzwanie dla niemieckiego przemysłu lotniczego. Niemniej, sugerowanie, że Polska jest nieudolna w realizacji dużych projektów infrastrukturalnych, jest nieuprawnione. To raczej wskazuje na obawę o sukcesy, jakie nasz kraj odniósł w ostatnich latach. CPK winien być rozpatrywany jak odpowiednik lotniska w Atlancie. Tam gdzie po prostu przynosi zatrudnienie ponad 200tys osób i generuje ponad 12% PKB stanu. W naszym przypadku może okazać się podobnie.

Pomimo że nie wszystkie projekty infrastrukturalne w Polsce kończyły się sukcesem, kraj nasz wykazał się zdolnością do realizacji skomplikowanych inwestycji. I to takich które znacząco przyczyniły się do rozwoju gospodarczego i poprawy jakości życia obywateli. Wizja CPK jako nowego, kluczowego hubu lotniczego w Europie Środkowo-Wschodniej świadczy o ambicjach Polski. Chęci wzmocnienia swojej pozycji na międzynarodowej mapie transportu lotniczego.

Port Lotniczy ATL Atlanta Hartsfield-Jackson

Rozwój CPK ma szansę przyczynić się do zwiększenia konkurencji w branży lotniczej, oferując pasażerom więcej opcji podróży oraz potencjalnie niższe ceny biletów. Argumenty, iż CPK może zaszkodzić niemieckim lotniskom poprzez wyższe opłaty środowiskowe i lotnicze w Niemczech, wskazują na naturalne procesy rynkowe, gdzie innowacja i konkurencyjność są kluczowe dla rozwoju.

Nie dajmy się propagandzie tylko na chłodno zbadajmy projekt i zacznijmy go wdrażać

Plotki o rzekomej niemieckiej ingerencji w sprawy CPK i spekulacje polityczne na ten temat mogą jedynie podgrzewać emocje, nie przyczyniając się do rzeczowej debaty na temat przyszłości transportu lotniczego w Europie. Ważne jest, by dyskusja na ten temat opierała się na faktach i rzetelnej analizie potencjału CPK.

CPK Atlanta jest ogromne, jednocześnie mogą odbywać się 3 starty/lądowania
CPK Atlanta jest ogromne, jednocześnie mogą odbywać się 3 starty/lądowania

Ostatecznie, porównywanie CPK do innych europejskich hubów, jak Stambuł, pokazuje, że ambicja budowy dużego portu lotniczego nie jest jedynie lokalnym marzeniem, ale realną potrzebą rynku, która może przynieść korzyści nie tylko Polsce, ale całej Europie. Realizacja CPK będzie wymagała skupienia na jakości wykonania oraz skuteczności zarządzania projektem, co Polska jest zdolna osiągnąć, odpierając zarzuty o nieudolności.

Przeczytajcie opracowanie przedstawiające ATL Atlanta bo to największy węzeł komunikacyjny świata, i lotniczy ruch pasażerski ale i cargo największe na świecie. Węzeł kolejowy i TIR również na świecie największe. Logistyka to nie polityka.

Atlanta Hartsfield-Jackson cz1

Atlanta Hartsfield-Jackson cz2

oraz Atlanta Hartsfield-Jackson cz3

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia