Rafał Trzaskowski czyni cuda przed wyborami

Przed wyborami prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraca do obietnic drogowych z 2018 r. i zapowiada budowę tuneli, czy kłamstwo ma krótkie nóżki?

252

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Korek na przejeździe kolejowym w warszawie, Rafał Trzaskowski czyni cuda przed wyborami
Korek na przejeździe kolejowym w warszawie, Rafał Trzaskowski czyni cuda przed wyborami

Cóż to za wzmożona aktywność władz Warszawy, a Rafał Trzaskowski czyni cuda tuż przed wyborami. Nie ma to jak przypodobanie się mieszkańcom na kilka dni przed wyborami, żeby tylko na niego zagłosowali. Od wyborów do wyborów Platforma Obywatelska obiecuje i nie dotrzymuje słowa. Jak przypomina Gazeta Wyborcza „Przed wyborami prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraca do obietnic drogowych z 2018 r. i zapowiada budowę tuneli pod linią PKP w Rembertowie i Wesołej oraz wiaduktu na ul. Chełmżyńskiej. Koszty tych inwestycji wzrosły ponad trzykrotnie”. Ile inwestycji można by wykonać za zaoszczędzone pieniądze, gdyby prezydent wziął się do pracy zaraz po wyborze na stanowisko.

Rafał Trzaskowski czyni cuda - tunel w Rembertowie
Rafał Trzaskowski czyni cuda – tunel w Rembertowie. Przed wyborami podpisze wszystko, a póżniej zapomni

Rafał Trzaskowski czyni cuda – tunel w Rembertowie

„Za każdym razem, kiedy rozmawiam z mieszkankami i mieszkańcami Rembertowa, tematem numer jeden jest brak bezpiecznych przejazdów przez linię kolejową i korki przed tutejszymi szlabanami. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli zlikwidować te uciążliwości – budując od razu dwa bezkolizyjne przejazdy. Jeszcze w tym roku rozpoczniemy prace przy wiadukcie w ciągu ul. Chełmżyńskiej, a dziś podpisujemy porozumienie w sprawie tunelu w ul. Marsa – mówił Rafał Trzaskowski w Urzędzie Dzielnicy Rembertów. Ile było tych rozmów i jak bardzo trzeba lekceważyć mieszkańców widać po ogłoszeniu cudu kilka dni przed wyborami.

Kolejny bajkopisarz Piotr Malepszak, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolejnictwo mówi. „Jako stały użytkownik peronu w Rembertowie mam okazję regularnie obserwować sytuację drogowo-kolejową związaną z przejazdem na ul. Marsa. Nigdy nie zazdrościłem kierowcom, którzy czekają, żeby pokonać tę przeszkodę, bo w godzinach porannych mogą tu spędzić nawet pół godziny – czekając na otwarcie rogatek. Podobna sytuacja jest na Chełmżyńskiej. Ale dzisiaj jest dobry moment, żeby powiedzieć: jesteśmy na dobrej drodze, żeby te dwa elementy, utrudniające codziennie życie, zamienić na rozwiązania, które poprawią komfort – a w pierwszej kolejności bezpieczeństwo – mieszkanek i mieszkańców Rembertowa.

Jedna z internautek napisała na portalu Facebook – Nie uwierzę, jak nie zobaczę pierwszej łopaty wbitej grunt.

PKP Polskie Linie Kolejowe dla tej inwestycji przy ulicy Marsa opracowały już wcześniej studium wykonalności oraz pozyskały decyzję środowiskową. Miasto natomiast pozyskało zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Teraz będziemy czekać na kolejny etap jakim będzie ogłoszenie przez miasto Warszawa przetargu na znalezienie wykonawcy robót. Wszczęcie postępowania przetargowego zaplanowano w III kwartał tego roku. Dlaczego tak późno, czyżby znowu jakieś wybory? Przewidziany czas realizacji inwestycji ma wynosić 30 miesięcy plus tradycyjne opóźnienie jak to w Warszawie bywa.

Jeżeli chodzi o szczegóły będzie to tunel drogowy o długości 140 metrów w którym przebiegać będzie jezdnia z dwoma pasami ruchu dla samochodów.

Rafał Trzaskowski czyni cuda - tunel w Wesołej. Decyzja środowiskowa została uzyskana w 2012 roku, wtedy też rządziła Platforma
Rafał Trzaskowski czyni cuda – tunel w Wesołej. Decyzja środowiskowa została uzyskana w 2012 roku, wtedy też rządziła Platforma

Rafał Trzaskowski czyni cuda – tunel w Wesołej

Plany sytuacyjne tunelu w Wesołej powstały w ramach Studium Wykonalności modernizacji i rozbudowy Warszawskiego Węzła Kolejowego. PKP uzyskały w 2012 r. decyzję środowiskową, którą następnie przepisały na Warszawę w części dotyczącej przejazdów na terenie Wesołej. Szkoda że przed, po kilkuletniej kadencji, przed wyborami Rafał Trzaskowski przypomina sobie również o podziemnym przejeździe w Wesołej. W tym roku powinny rozpocząć się prace przy budowie tunelu w Wesołej. Wyczekiwany przez mieszkańców dzielnicy od dziesiątek lat przejazd powstanie przy ulicy 1 Praskiego Pułku WP. Tunelem ma przebiegać jednojezdniowa droga o dwóch pasach ruchu, wzdłuż której znajdzie się jednostronny chodnik i ścieżka rowerowa. Zaprojektowano również wyjścia i windy prowadzące z tunelu na perony kolejowe oraz na przystanek autobusowy przy ulicy Okuniewskiej.

Na otwarcie ofert do przetargu na budowę tego tunelu poczekamy do 8 maja. Wykonawca będzie miał 28 miesięcy na realizację inwestycji plus to co wyniknie z planowanych i nieplanowanych przestojów.

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie, a także Warsaw 1939

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia