Rekordy i Porażki: Wybory Samorządowe 2024

Przeczytaj o niesamowitych wynikach i nieoczekiwanych rezultatach wyborów samorządowych.

155

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rekordy wybory samorządowe 2024
Rekordy wybory samorządowe 2024 - Radosław Wawiórko to 95% poparcia.

Są tacy kandydaci, którzy zdobyli prawie wszystkie głosy – są i tacy, którzy przegrali sami ze sobą. Sensacja w Gdyni, niespodzianka w Toruniu, zaskoczenie w Zielonej Górze – omawiamy rekordy i porażki wyborów samorządowych 2024 roku. Rekordy i Porażki: Wybory Samorządowe 2024.

Rekordy i Porażki: Wybory Samorządowe 2024

Kandydat na wójta i obecny wójt gminy Bargłów Kościelny, Radosław Wawiórko, może poczuć się jak na siódmym niebie – zdobywając 95 procent głosów, uzyskał jeden z najlepszych wyników w kraju. „To jest bardzo miłe zaskoczenie. To dla mnie motywacja do dalszych działań na rzecz naszych mieszkańców i gminy Bargłów Kościelny” – mówi Wawiórko. Jako że wójt nie miał konkurenta, wyborcy mieli możliwość zagłosowania za lub przeciw. I oto wyniki:

  • Liczba głosów za: 1 499
  • Liczba głosów przeciw: 84
  • Procent głosów na kandydata: 94,69%

Radosław Wawiórko, kandydat na wójta i obecny wójt gminy Bargłów Kościelny, to postać z długoletnim doświadczeniem w samorządzie. Jego zaangażowanie w sprawy lokalne oraz skuteczne działania na rzecz mieszkańców sprawiły, że zdobył zaufanie niemal wszystkich wyborców. Jego program obejmował szeroki zakres działań, począwszy od rozwoju infrastruktury lokalnej po wsparcie dla edukacji i kultury. Dzięki braku konkurencji, Wawiórko mógł skupić się na realizacji swoich obietnic wyborczych, co przyniosło mu imponujące poparcie.

Arkadiusz Wiśniewski – Prezydentem Opola

Nie mniejszą furorę zrobił Arkadiusz Wiśniewski, kandydat na prezydenta miasta Opola, który zdeklasował konkurencję, zdobywając imponujące 75,47 proc. głosów. „Szedłem z dużą niepewnością do tych wyborów, spodziewając się dobrego wyniku, ale że to będzie taki sukces, absolutnie się nie spodziewałem” – wyznaje Wiśniewski.

Arkadiusz Wiśniewski to doświadczony samorządowiec, który od lat działa na rzecz rozwoju swojego miasta. Jego kampania opierała się na propozycjach modernizacji i innowacji w Opolu, a także na kontynuacji dobrze działających programów społecznych. Poparcie ze strony Platformy Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy stanowiło dodatkowy atut, który pozwolił Wiśniewskiemu osiągnąć rekordowy wynik w pierwszej turze wyborów – 75,47 proc. głosów.

Wojciech Szczurek kończy urzędowanie w Gdyni

Jednak nie wszyscy zdołali cieszyć się tak wyraźnym zwycięstwem. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, po 26 latach rządów, nie dostał się nawet do drugiej tury. Konsekwentnie odmawia komentarza przed kamerami, jednak w sieci napisał: „Przyjmuję to z pokorą, jestem wdzięczny za każdy oddany głos i gratuluję kontrkandydatom”.

Wojciech Szczurek przez 26 lat sprawował urząd prezydenta Gdyni, będąc jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w regionie. Jego kadencja była okresem intensywnego rozwoju miasta, w którym kładziono nacisk na inwestycje infrastrukturalne, ochronę środowiska oraz rozwój kulturalny. Czy brak sukcesu w tegorocznych wyborach oznacza koniec długiej kariery politycznej Szczurka? zobaczymy.

Janusz Kubicki – Prezydent Zielonej Góry przegrywa I turę.

Janusz Kubicki rządził Zieloną Górą przez 18 lat, przyczyniając się do wielu pozytywnych zmian w mieście. Jego kadencja była okresem stabilności i rozwoju, w którym Zielona Góra stała się atrakcyjnym miejscem do życia i inwestycji. Przegrał pierwszą turę z kandydatem Koalicji Obywatelskiej. „Nie spodziewałem się takich rezultatów. Na pewno są one dla mnie dużym zaskoczeniem i kwestią do przeanalizowania różnych rzeczy” – przyznaje Kubicki.

Michał Zaleski – będzie walczył w 2 turze o urząd Prezydenta Torunia

Jednak nie tylko przegrani są tematem dyskusji. Prezydent Torunia, Michał Zaleski, rządzący miastem od 22 lat, nie odniósł zwycięstwa w pierwszej turze. Jego kontrkandydat z Koalicji Obywatelskiej sprawił, że Zaleski będzie musiał stawić czoła drugiej turze wyborów.

Analizując te wydarzenia, warto zauważyć, że polityka lokalna często nie koreluje z sytuacją na szczeblu krajowym. Jak wskazuje obecny i przyszły prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński, który uzyskał 75% poparcie „nie zawsze te warszawskie podziały przekładają się na lokalne podwórko”.

Wybory samorządowe 2024 roku nie tylko rysują nowe oblicza władzy lokalnej, ale także dają do myślenia o dynamice politycznej w kraju. Teraz na kandydatów czeka druga tura, w której szanse będą miały dwie osoby o różnych wizjach dla swoich miast.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia