Lech Wałęsa nie został radnym w Gdańsku

Niejaki Lech Kaźmierczyk chciał zrobić karierę i zmienił nazwisko na nazwisko żony. Była kasa i niema kasy i co na to teść?

217

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lech Wałęsa chłopiec z plakatu, czy karierowicz pod zmienionym nazwiskiem. Lech Wałęsa nie został radnym w Gdańsku
Lech Wałęsa chłopiec z plakatu, czy karierowicz pod zmienionym nazwiskiem. Lech Wałęsa nie został radnym w Gdańsku

Jak mówi stare porzekadło nie każdemu psu na imię Burek, tak Lech Wałęsa nie został radnym w Gdańsku. Historia jak z kiepskiej komedii wydarzyła się w Gdańsku, podczas wyborów samorządowych z ubiegłej niedzieli. Niejaki Lech Wałęsa startował z list Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Gdańska. Być może wyborcy daliby się oszukać gdyby na plakatach nie pojawił się ktoś inny, trzeci na liście w okręgu wyborczym nr 1. Te wybory nie były jednak dla niego szczęśliwe. Wałęsa zdobył 1676 głosów, ale nie uzyskał mandatu radnego ponieważ wyprzedziła go znacznie ostatnia na tej samej liście, Agnieszka Bartków. Otrzymała 1859 głosów i została radną.

Lech Wałęsa nie został radnym w Gdańsku, a teść  jaki jest każdy widzi.
Lech Wałęsa nie został radnym w Gdańsku, a teść jaki jest każdy widzi.

Lech Wałęsa nie został radnym w Gdańsku – podróbka czy oryginał?

I tu trzeba zadać sobie pytanie, kim jest podróbka bohatera ruchu oporu? Choć może to się wydawać nieprawdopodobne jest to młodszy od Wałęsy o ponad 30 lat, zięć. Czy to jest możliwe? okazuje się że tak ponieważ 31 sierpnia 2019 r. niejaki Lech Kaźmierczyk został mężem jednej z córek byłego prezydenta, Magdaleny. Przyjął jej nazwisko i w ten prosty sposób stał się drugim Lechem Wałęsą. Trzeba tu dodać, że Lech Kaźmierczyk przed zmianą był radnym Gdańska przez kilka kadencji. Jak widać teść przyniósł mu pecha. Była kasa i niema kasy i co na to teść któremu zawsze brakuje do pierwszego?

Co prawda Lech Wałęsa wspierał zięcia w wyborach, ale jak zwykle nic z tego nie wyszło. Widać nie pierwszy już raz że niema ręki do sukcesów. Być może pomoc z zewnątrz okazałaby się potrzebna.

Nie pomogło nawet wsparcie byłego prezydenta w mediach społecznościowych. Na tydzień przed wyborami Lech Wałęsa senior na swoim profilu na Facebooku udostępnił post ze zdjęciami zięcia i podpisem: „Rośnie następca”. W odpowiedzi możemy przeczytać, że „Dziękuję mamie i tacie (teściom) za wsparcie”. Widocznie wyborcy z Gdańska nie potrzebują już takich następców, a zmienianie nazwisk dla kariery nie zawsze wychodzi na zdrowie! 

Jak powiedział w 2019 roku stary Wałęsa „będę zrzucał co niedobre na niego, a co dobre, będę brał na siebie”. Prawdopodobnie wykrakał wynik wyborów.
Na zakończenie zachęcam do lektury artykułu Emerytura Lecha Wałęsy

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia