Utrudnienia drogowe w Poznaniu – MAPA. W niedzielę rusza 16. PKO Poznań Półmaraton

Wielotysięczny tłum biegaczy, odwiedzi w ten weekend Poznań.

120

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

16. PKO Poznań Półmaraton - w tle zdjęcie biegnącego tłumu maratończyków. Po środku poziome logo imprezy.
(mat:organizatora Fot. Adam Ciereszko)

Już w najbliższą niedzielę, stolica Wielkopolski będzie gospodarzem 16. PKO Poznań Półmaratonu. W dorocznej imprezie weźmie udział ponad 10 tys. biegaczy, niestety na mieszkańców Poznania czekają utrudnienia w ruchu ulicznym. O nadchodzących utrudnieniach informuje Zarząd Dróg Miejskich, rozmieszczając stosowne info-tablice. 16. PKO Poznań Półmaraton

Aby pomóc mieszkańcom oraz gościom grodu nad Wartą, Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowała mapę, w formie nakładki w serwisie Google Maps. Natychmiastowe aktualizacje poinformują o bieżącej sytuacji na trasie biegu.

Aby sprawdzić aktualną sytuację na trasie 16. PKO Poznań Półmaratonu, kliknij w poniższą mapkę.

PKO Poznań Półmaraton - screen z Google Maps z naniesioną trasą biegu.

Utrudnienia podczas 16. PKO Poznań Półmaratonu

Jak podaje poznański ZDM – „W niedzielę, 14 kwietnia, od godz. 8:30 do 13:30 nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu, w tym zamknięcie ruchu pojazdów na trasie biegu i zmiany w komunikacji zbiorowej.
Ponadto, z uwagi na montaż elementów infrastruktury technicznej biegu, w niedzielę już od godz. 6:00 zamknięta będzie strefa startu, czyli zachodnia jezdnia ul. Roosevelta od ronda Kaponiera do ul. Głogowskiej, ul. Bukowska od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda oraz odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga.

Ze względu na bieg niezbędne będą czasowe ograniczenia parkowania.
Na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga w sobotę 13 kwietnia od godz. 8:00 do 24:00 oraz w niedzielę 14 kwietnia do godz. 14:00 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami.

Na trasie Półmaratonu nadzorowane śluzy będą umożliwiać przecięcie trasy biegu. Zwracamy jednak uwagę, że w czasie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez śluzy nie będzie możliwy.
Kolejne odcinki trasy będą otwierane stopniowo po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Otwarcie ostatniego odcinka trasy, w tym zachodniej jezdni ul. Roosevelta, przewidywane jest około godziny 13:30.
Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a w miejscach przecinania się trasy biegu z trasami linii tramwajowych i autobusowych trzeba się liczyć z czasowym wstrzymywaniem ruchu.
W razie potrzeby na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu.

Dojazd do Szpitala Wojskowego przy ul. Grunwaldzkiej będzie możliwy od południa ulicami – Śniadeckich i Stolarską. Dojazd do Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary możliwy będzie od strony ul. Długiej.

Trasa 16. PKO Poznań Półmaratonu

PKO Poznań Półmaratonu - mapka przebiegu półmaratonu, naniesiona na plan miasta.
(foto:halfmarathon.poznan.pl)

Trasa biegu, licząca ponad 21 kilometrów jest doskonale znana zawodnikom uczestniczącym w ubiegłorocznej edycji imprezy. Oznacza to, iż zawodnicy wystartują na ul Grunwaldzkiej, i pobiegną kolejno ul. Grunwaldzką, ul. Jugosłowiańską, ul. Taczanowskiego, ul. Ściegiennego, ul. Arciszewskiego, ul. Hetmańską, ul. Dolna Wilda – Rondo, ul. Dolna Wilda, ul. Piastowską, ul. Droga Dębińska, ul. Strzelecką, ul. Garbary, ul. Małe Garbary, ul. Solną, ul. Nowowiejskiego, ul. Pułaskiego, ul. Roosevelta, Rondo Kaponiera, ul. Roosevelta, ul. Bukowską, ul Grunwaldzką do mety na Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Limit czasowy wynosi 3 godziny.

Organizatorem znanego na świecie wydarzenia są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, wspierane przez liczne instytucje.

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej znajdziecie na stronie na stronie: https://www.ztm.poznan.pl/

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia