Donald Trump staje przed sądem w Nowym Jorku w sprawie zapłaty dla Stormy Daniels

Nowy Jork – Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, po raz pierwszy stanie przed sądem jako oskarżony w postępowaniu karnym o dużym znaczeniu.

164

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Donald Trump staje przed sądem w Nowym Jorku w sprawie zapłaty dla Stormy Daniels
Donald Trump staje przed sądem w Nowym Jorku w sprawie zapłaty dla Stormy Daniels

Trump staje w obliczu zarzutów związanych z płatnościami dokonanymi na rzecz aktorki filmów dla dorosłych. Stormy Daniels twierdzi, że otrzymała pieniądze za milczenie, podczas kampanii prezydenckiej Trumpa w 2016 roku.

Donald Trump staje przed sądem

Sprawa dotyczy płatności w wysokości 130 tys. dolarów, rzekomo przekazanej Daniels, za pośrednictwem byłego adwokata Trumpa, Michaela Cohena. Daniels twierdzi, że płatność miała na celu kupienie jej milczenia na temat seksualnej relacji z Trumpem w 2006 roku, krótko po narodzinach jego syna.

Prokurator okręgowy Manhattanu, Alvin Bragg oskarżył Trumpa o 34 przypadki fałszowania dokumentacji biznesowej. Zarzuty te wynikają z podejrzeń, że Trump próbował ukryć prawdziwe przeznaczenie płatności, podając je jako opłaty za usługi prawne dla Cohena.

Proces jest śledzony na bieżąco nie tylko ze względu na jego konsekwencje prawne. Ale także ze względu na potencjalny wpływ na przyszłość polityczną Trumpa, gdy krążą spekulacje na temat jego ewentualnego powrotu do Gabinetu Owalnego w nadchodzących latach.

„To jest historyczny moment dla Stanów Zjednoczonych,” zauważyła stacja CNN, jedna z czołowych sieci informacyjnych śledzących proces. „Były prezydent Trump, znany z przekraczania granic prezydenckiej kultury i prawa, teraz znajduje się w rękach dwunastu anonimowych obywateli. Nie będzie mógł ich zastraszać, przekonywać ani wywierać na nich nacisków politycznych” – dodała CNN.

Amerykańskie media oceniły, iż sprawa Daniels jest najmniej poważną spośród czterech zestawów zarzutów karnych, z którymi Trump się zmaga. Jednak według ocen amerykańskich mediów, jej znaczenie jako pierwszego procesu karnego przeciwko byłemu prezydentowi nadal pozostaje niebagatelne.

Trump: „To prześladowanie polityczne”

Po dotarciu do sądu Donald Trump podjął rozmowy z przedstawicielami mediów, gdzie wyraził swoje stanowisko. „To, co widzimy dzisiaj, to nie legalne postępowanie, to czysta polityka” – oświadczył były prezydent. „To próba zaatakowania naszej ojczyzny, próba osłabienia Ameryki poprzez manipulację wymiarem sprawiedliwości”.

„To prześladowanie polityczne, które nigdy nie powinno mieć miejsca. To atak na Amerykę, na naszą demokrację, na zasadę sprawiedliwości. Jestem dumny, że mogę stanąć tu dzisiaj, jako obrońca wartości, które budują nasz kraj. To nie jest tylko atak na mnie, to atak na cały nasz naród. Ale jako Amerykanie, jako obywatele tego wielkiego kraju, stawiamy czoła temu wyzwaniu. Dziękuję za wasze wsparcie, jestem zaszczycony, że mogę być tu dzisiaj” – podsumował Donald Trump.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia