Lech Wałęsa to jedyny polski elektryk znany na świecie, nie Izera

Lech Wałęsa to jedyny polski elektryk znany na świecie, nie Izera, tak już pozostanie

182

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ile będzie kosztować Izera - polski elektryk podczas prezentacji na śląsku. Bordowy SUV z włączonymi światłami w otoczeniu zwiedzających
Czy kalkulacje się sprawdzą czas pokarze, ale cena to nie wszystko.

Kiedy kilka lat temu ogłoszono, że w Jaworznie ma powstać fabryka produkująca pierwsze polskie samochody elektryczne Izera, lokalna społeczność i miłośnicy technologii w całym kraju żyli nadzieją na nowatorski projekt, który mógłby przekształcić Polskę w lidera elektromobilności w regionie. Niestety, z czasem te początkowe nadzieje zaczęły blaknąć.

Wielki sen o polskim elektryku? co na to Lech Wałęsa?

Planowana inwestycja miała być nie tylko źródłem lokalnych miejsc pracy, ale także symbolem postępu technologicznego i ekologicznego przemyślenia transportu. Działka, na której miała stanąć fabryka, nadal pozostaje pustym polem, co dodatkowo podważa wiarę w realizację projektu. Choć nowy rząd jeszcze nie anulował planów, to zapał mieszkańców i entuzjazm inwestorów wyraźnie osłabł.

Obecnie, wobec braku widocznych postępów w realizacji fabryki, rośnie frustracja nie tylko wśród potencjalnych pracowników, ale także w szerszym środowisku obserwatorów i analityków rynku motoryzacyjnego. Krytyka dotyczy przede wszystkim niewykorzystania dotacji i możliwości, jakie oferowały fundusze europejskie, oraz braku transparentności w zarządzaniu projektami, co budzi obawy o efektywność wydatkowania publicznych środków.

Jak bardzo chcemy ciągnąć projekt? polski elektryk

Choć przyszłość Izery pozostaje niepewna, nadal istnieje cień szansy, że projekt zostanie zrealizowany. Niewątpliwie jednak wymaga to nie tylko znaczących inwestycji, ale także silnego zaangażowania politycznego i restrukturyzacji zarządzania projektem. Tymczasem, mieszkańcy Jaworzna i cała Polska wciąż czekają na konkrety, które mogłyby odwrócić losy projektu Izera. Czas pokaże, czy Izera stanie się innowacyjnym produktem, czy pozostanie tylko niezrealizowanym marzeniem o polskim samochodzie elektrycznym.

Czytałem kilka lat temu takie coś o powstaniu Izery – miał to być symbol i chyba symbolem zostanie, jedynie bo to już 8 rok i nic

Izera: Polski samochód elektryczny – co warto wiedzieć?

Izera to pierwszy w pełni elektryczny samochód produkowany w Polsce. Projekt, zapoczątkowany w 2016 roku, budzi duże zainteresowanie i zapowiada się na przełom w polskiej motoryzacji.

Polski elektryk – Oto kilka kluczowych informacji o Izerze:

Dostępne modele:

 • Izera T1: Hatchback o sportowym charakterze, z zasięgiem do 450 km i mocą 272 KM.
 • Izera T2: SUV o przestronnym wnętrzu, z zasięgiem do 450 km i mocą 272 KM.
 • Izera Combi: Kombi o praktycznym nadwoziu, idealne dla rodzin, z zasięgiem do 500 km i mocą 272 KM.

Cechy charakterystyczne:

 • Napęd elektryczny: Wszystkie modele Izery wyposażone są w silniki elektryczne, co oznacza brak emisji spalin i cichą jazdę.
 • Nowoczesny design: Izera wyróżnia się eleganckim i dynamicznym wyglądem, nawiązującym do polskich tradycji wzorniczych.
 • Komfortowe wnętrze: Przestronne wnętrze z wygodnymi fotelami i dużą ilością miejsca na bagaże zapewnia komfortową podróż dla 5 osób.
 • Zaawansowane technologie: Izera wyposażona jest w szereg najnowocześniejszych technologii, takich jak system multimedialny z dużym ekranem dotykowym, cyfrowe zegary i systemy wspomagania kierowcy.
 • Bezpieczeństwo: Izera spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i otrzymała najwyższą ocenę 5 gwiazdek w testach Euro NCAP.

Planowana produkcja:

 • Rozpoczęcie produkcji: Pierwsze egzemplarze Izery mają zjechać z taśmy produkcyjnej w 2023 roku.
 • Fabryka: Fabryka Izery powstaje w Jaworznie na Śląsku.
 • Dostępność: Izera ma być dostępna w przystępnej cenie, aby stać się samochodem dla każdego.

Izera to nie tylko samochód, ale także symbol. Symbolizuje ona innowacyjność, przedsiębiorczość i dążenie do zrównoważonego rozwoju. Sukces Izery może mieć ogromny wpływ na polską gospodarkę i przyczynić się do rozwoju przemysłu elektromobilności w kraju.

czy opis przybliżył Ci nieco sylwetkę Izery? – polskiego samochodu elektrycznego, który zapowiada się na prawdziwą rewolucję w motoryzacji.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia