Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje górnik

Jeden górnik stracił życie w wyniku wstrząsu, który miał miejsce w środę wieczorem w kopalni Mysłowice-Wesoła. Dodatkowo, ośmiu innych pracowników odniosło obrażenia. Rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej poinformowała, że prace w obszarze zagrożonym zostały natychmiast wstrzymane.

94

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kopalnia Mysłowice-Wesoła
Kopalnia Mysłowice-Wesoła

We środę wieczorem w kopalni Mysłowice-Wesoła wystąpił gwałtowny wstrząs, który niestety przyniósł tragiczne skutki. Polska Grupa Górnicza (PGG) poinformowała w nocy, że jeden z górników zmarł w wyniku tego tragicznego zdarzenia. Rzeczniczka PGG, Aleksandra Wysocka-Siembiga, podała, że zmarły miał 43 lata i pracował w kopalni od 14 lat. Do wstrząsu doszło o godzinie 20.40, dwie osoby są poszkodowane. Jego śmierć została potwierdzona przez lekarza, który przybył na miejsce.

Początkowo informacje sugerowały, że w wyniku wypadku ucierpiało dwóch pracowników, w tym jeden górnik, który był poddany reanimacji. Jednakże późniejsze sprawdzenie wykazało, że kilku innych pracowników również doznało różnego rodzaju obrażeń. PGG podaje, że ogółem dziewięciu pracowników zostało poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia, z których jeden stracił życie. Pozostali ranni zostali natychmiast przetransportowani do szpitali w celu udzielenia im niezbędnej pomocy medycznej.

To już kolejny przypadek w ostatnich tygodniach, kiedy zginął człowiek

W środę wieczorem w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło do kolejnego zdarzenia, które wpisuje się w szereg podobnych wypadków, Jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach. Już pod koniec marca tego samego roku. Również na terenie tej kopalni, doszło do innego wstrząsu, który spowodował obrażenia u czterech górników. W wyniku tamtego incydentu, pracownicy ci doznali różnych urazów, włączając w to stłuczenia i złamania.

Analiza danych udostępnionych przez Wojewódzki Urząd Górniczy (WUG) rzuca światło na skalę tego problemu. Co roku na obszarze działania polskich kopalń węgla kamiennego notowanych jest około 1,5 tysiąca wstrząsów zaliczonych do kategorii wysokoenergetycznych, czyli takich o magnitudzie powyżej 1,7. Warto zaznaczyć, że większość tych wstrząsów, nawet jeśli są wyczuwalne na powierzchni ziemi, nie powoduje poważnych negatywnych skutków. Niemniej jednak, wstrząsy mogące prowadzić do uszkodzeń infrastruktury zarówno pod ziemią. Jak i na powierzchni, są przyczyną tąpnięć, które stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników górniczych oraz infrastruktury kopalnianej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!


Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia