Najbardziej wpływowe osoby na świecie – wśród nich Donald Tusk

Tygodnik "Time" opublikował listę 100 osób, które miały największy wpływ na historię świata w zeszłym roku

173

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

najbardziej wpływowe osoby na świecie - Donald Tusk
najbardziej wpływowe osoby na świecie według tygodnika "Time"

Tygodnik „Time” wybrał najbardziej wpływowe osoby na świecie. Wśród tej wyjątkowej setki znalazł się Donald Tusk.

Tygodnik opublikował coroczny ranking 100 najbardziej wpływowych postaci na globie. W tym roku na liście znalazł się premier Polski, Donald Tusk, który został wyróżniony w kategorii „liderzy”. Jego obecność na tej liście jest dowodem nie tylko wybitnych osiągnięć, ale także walki o demokrację.

„Time” wyróżnił 100 wyjątkowych osób w pięciu kategoriach, od artystów po pionierów, odzwierciedlając różnorodność i kompleksowość wpływu ludzi na dzisiejszy świat. Oprócz Donalda Tuska na liście znaleźli się również inni znaczący gracze – Julia Nawalna, wdowa po zmarłym rosyjskim opozycjoniście, prezydent Filipin, premier Chin, gubernator Teksasu, dyrektor CIA czy premier Włoch Giorgia Meloni. Ta różnorodność pokazuje złożoność wyzwań, przed jakimi stoi współczesny świat.

Najbardziej wpływowe osoby na świecie – Dlaczego Donald Tusk?

Donald Tusk znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych osób świata ze względu na swoją niezwykłą determinację i zaangażowanie w obronę demokratycznych wartości oraz walkę z populizmem. Jego liderstwo i aktywność polityczna nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej, zostały dostrzeżone jako istotne oraz odpowiadające na współczesne wyzwania polityczne i społeczne. W laudacji na cześć polskiego premiera przewodnicząca Komisji Europejskiej – Ursula von der Layen, napisała: „”Tusk odpowiedział na dwa pytania, które nie mogły być bardziej na czasie: jak możemy pokonać populistów? (i) jak możemy zatrzymać erozję demokracji i praworządności?”. Dodała także: „Donald Tusk jest politycznym maratończykiem. On nauczył nas, że nigdy nie jest zbyt późno, by stanąć w obronie demokracji i że jest to warte każdego wysiłku”. Według tygodnika „Time” na liście znalazły się osoby, które najbardziej wpłynęły na historię i zdefiniowały ubiegły rok.

Wyróżnieni nie tylko politycy

Najbardziej wpływowe osoby na świecie to nie tylko politycy. Wśród wyróżnionych nie zabrakło także artystów, piosenkarzy, aktorów czy sportowców. Wyróżnieni to m.in.: Kylie Minogue, Elliot Page czy Thelma Golden. Wpływowe osoby z prestiżowej listy tygodnika „Time” wezmą udział w transmitowanej w telewizji konferencji i gali TIME100 w Nowym Jorku 12 maja.

Całe zestawienie 100 najbardziej wpływowych osób świata dostępne jest pod tym linkiem

Przeczytaj też, jakie są najbardziej luksusowe kasyna w Europie.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia