Sprawa śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy. Rzecznik Praw Dziecka domaga się ponownej lustracji sądów

133

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sprawa śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy. Rzecznik Praw Dziecka walczy o sprawiedliwość.
Sprawa śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy. Rzecznik Praw Dziecka walczy o sprawiedliwość.

Sprawa śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy wciąż budzi ogromne emocje. Chłopiec zmarł w wyniku skatowania przez ojczyma w maju 2023 roku. Do tej pory sprawcy tragedii nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak alarmuje o nieprawidłowościach w działaniach sądów, które zajmowały się sprawą rodziny Kamila.

Sprawa śmierci 8-letniego Kamila. Rzecznik Praw Dziecka interweniuje

Kontrole przeprowadzone przez Krajową Radę Sądownictwa nie wykazały zaniedbań ze strony sądów. Jednak Rzecznik Praw Dziecka nie zgadza się z tymi wnioskami. Podkreśla, że w trakcie kontroli ujawniono szereg nieprawidłowości, m.in. brak zapoznania się z dokumentacją medyczną dziecka, brak zainteresowania jego sytuacją po zmianie miejsca zamieszkania oraz brak informacji o procedurach dotyczących przemocy w rodzinie.

Monika Horna-Cieślak domaga się ponownej kontroli w sądach, która obejmie Sąd Rejonowy w Częstochowie, Sąd Rejonowy w Olkuszu oraz Sąd Okręgowy w Częstochowie. Oczekuje rzetelnego przedstawienia wniosków dotyczących ich działalności w sprawie Kamila. Podkreśla, że rażące zaniedbania, ujawnione podczas kontroli, jasno wskazują na nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu.

Rodzina Kamila jest pogrążona w żałobie i rozgoryczeniu. Siostra chłopca, Magdalena, w rozmowie z Onetem wyraziła żal z powodu przedłużającego się procesu i braku wyroku dla sprawców. Podkreśliła również, że do tej pory nie wyciągnięto żadnych konsekwencji wobec osób, które wiedziały o krzywdzie wyrządzanej Kamilowi.

Śledczy tłumaczą, że wciąż czekają na niektóre ekspertyzy i nie przesłuchali wszystkich świadków. Zapewniają jednak, że sprawa jest traktowana priorytetowo.

Tragedia Kamila pokazuje, jak wiele jeszcze trzeba zrobić, aby zapewnić skuteczną ochronę dzieci przed krzywdą. Rzecznik Praw Dziecka słusznie alarmuje o nieprawidłowościach w systemie i domaga się zmian, które pozwolą uniknąć podobnych tragedii w przyszłości.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia