Raport Departamentu Stanu USA jest miażdżący. Polska łamie prawa człowieka.

Prawa kobiet, Pegasus, świece chanukowe, wolność słowa....

202

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Raport departametu stanu usa polska łamie prawa człowieka
Pegasus, antysemityzm, prawa kobiet, wolność słowa...

Departament Stanu USA opublikował coroczny raport dotyczący przestrzegania praw człowieka, w którym szczegółowo analizuje sytuację w 2023 roku. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Polska znalazła się dopiero na 57. miejscu w Światowym Indeksie Wolności Prasy, co stanowi istotny kontekst dla omawianych problemów.

Raport, który został zaprezentowany przez Sekretarza Stanu USA Antony’ego Blinkena, skupia się również na Polsce, podkreślając kilka istotnych kwestii. Raport Departamentu Stanu USA jest miażdżący. Polska łamie prawa człowieka.

Raport Departamentu Stanu USA jest miażdżący. Polska łamie prawa człowieka.

W raporcie odnotowano, że prawa kobiet, w tym ich prawa podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych, były jednym z głównych tematów dyskusji. To potwierdza wcześniejsze informacje, że kwestie dotyczące praw kobiet były istotne w polskiej debacie publicznej.

Niemniej jednak, raport wyraża obawy co do „poważnych problemów z niezależnością sądownictwa” oraz istnienia „znaczących barier w dostępie do usług związanych ze zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym”. To uzupełnia wcześniejsze informacje o kontrowersyjnych aspektach polskiego systemu prawno-sądowego oraz problemach w zakresie dostępu do opieki zdrowotnej.

Antysemickie incydenty i przemoc wobec Ukraińców

W dokumencie wspomniano również o „odizolowanych” antysemickich incydentach, w tym o gaszeniu świec chanukowych w Sejmie przez posła Grzegorza Brauna. Dodatkowo, raport wymienia przypadki przemocy przeciwko Ukraińcom oraz aferę z użyciem oprogramowania szpiegowskiego Pegasus. To potwierdza wcześniejsze doniesienia o narastającym napięciu etnicznym i ksenofobicznej przemocy w Polsce. Poprzedni raport, dotyczący roku 2022, poruszał kwestie związane z mediami i wolnością słowa w Polsce. Informacje te dopełniają obrazu dotyczącego stanu mediów w Polsce, który jest istotnym aspektem analizy praw człowieka.

Zbrodnie Rosji i działania chińskich władz

W kontekście globalnym raport potwierdza ocenę dotyczącą zbrodni popełnianych przez władze Chińskiej Republiki Ludowej wobec Ujgurów oraz działania Rosji w Ukrainie, włączając celowe i strategiczne użycie przemocy wobec cywilów oraz deportację ukraińskich dzieci. Te informacje poszerzają zrozumienie globalnych wyzwań związanych z przestrzeganiem praw człowieka.

Raport Departamentu Stanu USA to ważne narzędzie, które nie tylko dokumentuje stan przestrzegania praw człowieka na świecie, ale również stawia światło na konkretne problemy, z jakimi borykają się poszczególne kraje, w tym Polska.

Przeczytaj też o przykładach korupcji w Polsce: Polska Fundacja Narodowa – czyli jak PIS Fundowało Nagrody

—–

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia