Oficjalna strona Fundacji Emanio Arcus. Poprawa bezpieczeństwa poprzez informację, edukację i profilaktykę
TSI EA211

To już milionowy egzemplarz silnika TSI EA211

Nowoczesny silnik TSI  EA211 ŠKODY AUTO.

Już milion silników TSI EA211 wyprodukowała Skoda Auto Od 2012 roku. Przez ten czas Skoda stworzyła 4 wersje pojemności tego silnika, a od przyszłego roku dołączyć ma kolejny – 1.0 TSI.

 

TSI EA211

silnik TSI EA211 ŠKODY AUTO

EA211 to turboładowane jednostki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem TSI. Ich główną zaletą jest niskie zapotrzebowanie na paliwo i niską szkodliwością dla środowiska. Seria ta różni się od poprzedniej (EA111) również pozycją wbudowania (podobnej do silników wysokoprężnych).  Blok silnika składa się głównie z aluminium, co sprawia, że jest on dużo lżejszy – nawet 97 kg przy TSI 1.2. Zastosowano także niewielką turbosprężarkę i rozwiązania, które sprawniej zarządzają ciepłem silnika. Jednostki EA211 znajdują się w samochodach grupy Volkswagen oraz modelach Skody Fabia, Rapid, Octavia, Yeti oraz Superb.

„Przez ostatnie lata Skoda z powodzeniem poszerza swoje portfolio produkcyjne w ramach strategii rozwoju marki i grupy. Milion wyprodukowanych silników z serii EA211 to kolejny niepodważalny dowód na najwyższą jakość produkcji Skody i wysokie kwalifikacje pracowników” – powiedział Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody ds. Produkcji.

 

Przeczytaj również nasz: Test Skoda Yeti TSI manual Monte Carlo