Honda Civic Ej2 perełka Piotrka

3
707

Przygoda Piotrka zaczęła się w 2007 roku kiedy kupił swoją Hondę Ej2. Założenia do kupna auta miał takie, aby była ona obowiązkowo czarna i miała jak najbardziej bogate wyposażenie. Pewnego dnia zadzwonił jego kolega z wieścią, że posiada w dobrych pieniądzach Civica “golasa” i w kolorze hm … śliwkowym, OEM Honda to Camelia Red!

Silnik to zwykłe 1.5 który dysponuje mocą 101 KM (D15B7)Ale jak sam Piotrek powiedział: “Pierwsza jazda po zakupie – to było to! ” I wszystko się zaczęło, Pit odszukał w internecie lokalny fan klub, na którym się zarejestrował i zaczął aktywnie udzielać się na forach i na spotach. Inni podpowiadali co warto zrobić i jakich zasad się trzymać. Po zakupie oczywiście zaczął od tego co wszyscy: niższe sprężyny, głośniejszy wydech, jakiś stożek itp. Z czasem wertował inne fora oglądając projekty innych i w efekcie coraz więcej było zmieniane. Modyfikował on zarówno mechanicznie jak i wizualnie. Wśród posiadaczy Hond bardzo popularne są różne kierunki stylistyczne, Piotrek kierował się jedną zasadą – prosto, schludnie i ze smakiem. 

e0bd82a7658fa2a9gen

W końcu przyszedł czas na poważne zmiany …

Zakupił silnik 1.6 o mocy 125KM z systemem VTEC! Ale jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na pokładzie zagościł kompresor z Mercedesa 🙂 i przybywało mocy!

Wraz ze wzrostem mocy modyfikowany był układ hamulcowy. Zwiększanie średnicy tarcz i zacisków.
Przód 300mm CTR (TRW tarcza+klocek), tył 260mm CTR (TRW tarcza+klocek), serwo + pompa od Prelude 2,2 Vti (1″), korektor siły hamowania od Eg5,przewody w oplocie stalowym HELL. Dodatkowo ulepszenie układu zawieszenia. W pierwszej kolejności poliuretany na całe zawieszenie, dołożenie i eksperymentowanie z różnymi grubościami stabilizatorów. Ostatecznie zawieszenie to: stabilizator tylny 21mm z ITR’a, stabilizator przedni 26mm z Vti 5d, łączniki stabilizatora ES, tylne wzmocnienie ASR, felgi Rota Fighter 16″+ UNIROYAL RainSport 195/45/R16, nakrętki D1 Gold.

IMG_8502