Polerowanie samochodu – jak z lekka odmłodzić klasyka?

951

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zapewne każdy miał kiedyś lub ma problem z lakierem samochodowym w postaci matu i braku połysku. Większość ludzi korzysta wtedy z usług specjalistów, a istnieją sposoby dzięki, którym sami możemy stworzyć piękny połysk lakieru naszego samochodu

Samochody z wiekiem przeżywają różne tak zwane choroby, jedną z nich jest na przykład matowienie lakieru. Czy można coś z tym zrobić? Zawsze nie jest późno by móc nadać naszemu lakierowi połysku i dodatkowej odporności na działanie korozji.

DSC_0439

Jak dokonać tak zwanego cudu połyskowego? Wystarczy, że mamy do dyspozycji jakieś stare gładkie szmatki, kupimy pastę lekko ścierną lub grubo ścierną (ale tylko w przypadku dużego nalotu matowego). Przed rozpoczęciem polerowania należy jednak umyć samochód i postawić go w cieniu.

DSC_0436 DSC_0440

Kolejnym krokiem jest nałożenie pasty w niedużej ilości na osuszoną powierzchnię lakieru, a potem po wyschnięciu wypolerować okrężnymi ruchami suchą gąbką lub szmatką do momentu aż uzyskamy połysk. Warto również mieć jeszcze jedną szmatkę w celu przejechania miejsc, które były polerowane. Warto pamiętać by usunąć (jeśli się da) wszelkie elementy plastikowe w celu zabezpieczenia i usunięcia z całej powierzchni matowej struktury.

DSC_0438

Zobacz także: Wymiana szyby w starym samochodzie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia