Polerowanie samochodu – jak z lekka odmłodzić klasyka?

712

Zapewne każdy miał kiedyś lub ma problem z lakierem samochodowym w postaci matu i braku połysku. Większość ludzi korzysta wtedy z usług specjalistów, a istnieją sposoby dzięki, którym sami możemy stworzyć piękny połysk lakieru naszego samochodu

Samochody z wiekiem przeżywają różne tak zwane choroby, jedną z nich jest na przykład matowienie lakieru. Czy można coś z tym zrobić? Zawsze nie jest późno by móc nadać naszemu lakierowi połysku i dodatkowej odporności na działanie korozji.

DSC_0439

Jak dokonać tak zwanego cudu połyskowego? Wystarczy, że mamy do dyspozycji jakieś stare gładkie szmatki, kupimy pastę lekko ścierną lub grubo ścierną (ale tylko w przypadku dużego nalotu matowego). Przed rozpoczęciem polerowania należy jednak umyć samochód i postawić go w cieniu.

DSC_0436 DSC_0440

Kolejnym krokiem jest nałożenie pasty w niedużej ilości na osuszoną powierzchnię lakieru, a potem po wyschnięciu wypolerować okrężnymi ruchami suchą gąbką lub szmatką do momentu aż uzyskamy połysk. Warto również mieć jeszcze jedną szmatkę w celu przejechania miejsc, które były polerowane. Warto pamiętać by usunąć (jeśli się da) wszelkie elementy plastikowe w celu zabezpieczenia i usunięcia z całej powierzchni matowej struktury.

DSC_0438

Zobacz także: Wymiana szyby w starym samochodzie