Skuteczny sposób na czyszczenie tapicerki

250

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skuteczny sposób na czyszczenie tapicerki

Tłuste plamy po kanapce lub fast-foodzie, cukierkach czy czekoladzie, rozlana cola, sierść i piach. Jak się z tym uporać?

Kilka zanieczyszczeń da się usunąć po prostu ciepłą wodą np. plamy po czekoladzie, a nawet tłuste plamy po maśle. W tym drugim przypadku woda musi być jednak gorąca, a my powinniśmy postarać się o grube, gumowe rękawice, aby się nie poparzyć. To jest Skuteczny sposób na czyszczenie tapicerki.

Jest kilka przydatnych domowych sposobów na usuwanie plam i zabrudzeń z tapicerki. Jeśli nie chcemy się męczyć, wypróbujmy zwykłą piankę do prania dywanów i tekstyliów. Potrzebny będzie odkurzacz tak samo w przypadku, gdy wozimy w samochodzie psa. Zwykły odkurzacz może nie dać, więc powinien to być bardzo silny odkurzacz, a jeśli i on nie jest w stanie całkiem wessać sierści, najbardziej zanieczyszczone miejsca potraktujmy drobnoziarnistym papierem ściernym i wtedy odkurzyć je ponownie.

Skuteczny sposób na czyszczenie tapicerki

Odkurzanie jest takie ważne, bo większość odkurzaczy do prania dywanów działa na podobnej zasadzie: po wtarciu ich w materiał, środek krystalizuje się wraz z zanieczyszczeniami w mikrogranulki, które po wyschnięciu preparatu da się usunąć poprzez ponowne odkurzanie. Wiadomo jednak, że nie wszystko da się zrobić, ale warto próbować. Jednakże jeśli sami nie dajemy rady ze smarami warto podjechać i oddać naszą tapicerkę w ręce eksperta.

Skuteczny sposób na czyszczenie tapicerki

,

Skuteczny sposób na czyszczenie tapicerki – koncentraty

W przypadku, gdy pozostały jakieś plamy użyjmy bardziej skoncentrowanego środka (odplamiacza), sprawdzając, czy nie odbarwia tkaniny. Sprawdzonym sposobem jest użycie jako odplamiacza benzyny ekstrakcyjnej, tzw. rozpuszczalnika ekstrakcyjnego. Jego intensywny zapach po dość krótkim czasie całkowicie się ulatnia, a plamy zwilżone benzyną da się zetrzeć bez śladu. Używając benzyny, trzeba jednak uważać na elementy klejone ten środek może osłabić klej.

Ważną sprawą są tzw. boczki w samochodach. Przed praniem obić tapicerskich warto je jak najdokładniej odkurzyć by obniżyć ryzyko powstania zacieków na czyszczonych powierzchniach. Nie da się punktowo usunąć pojedynczych plam w starych pojazdach.  Jest to możliwe tylko w przypadku nowych obić tapicerskich, które są ogólnie czyste, tylko w jednym miejscu coś się przykładowo wylało. W pozostałych przypadkach trzeba czyścić cały element aż do krawędzi obicia tapicerskiego. To dlatego, że w miarę użytkowania, w materiał wbijają się zanieczyszczenia, które zmieniają jego kolor. Punktowe czyszczenie powoduje ożywienie barwy niewielkiej powierzchni, co wygląda po wyschnięciu jak zaciek.

Jeżeli ktoś ma inny ciekawy sposób, zapraszam do udostępnieniu go w komentarzu

Zobacz również: NIEBEZPIECZEŃSTWA W INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia