Jak prowadzić auto podczas silnego wiatru?

476

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

awaryjne hamowanie w

Wśród niekorzystnych warunków pogodowych dla kierowców samochodów, najczęściej wyróżnia się mgłę, opady, a także przymrozki, które powodują, że na drogach jest bardzo ślisko. Jednak jak prowadzić auto podczas silnego wiatru? Warto dowiedzieć się, jak poradzić sobie z niesprzyjającym czynnikiem pogodowym.

Wiatr, niebezpieczny zawodnik

Prowadząc auto, szczególnie takie, które jest wyjątkowo wysokie, przy silnym wietrze, na pewno możemy odczuć spory dyskomfort podczas jazdy. Zazwyczaj tylko czekamy, aż wiatr się uspokoi, lub w końcu dojedziemy do celu, dokładając wszelkich starań, by jazda była jak najbezpieczniejsza. Wydaje się, że w takich warunkach pogodowych im szybciej dojdziemy do celu tym lepiej.

Środki ostrożności

Niestety same utrudnienia, które pojawiają się podczas prowadzenia samochodu w czasie silnego wiatru. To nie wszystkie niespodzianki, jakie przygotowała nam Matka Natura. Trzeba przygotować się między innymi na to, że rzeczywiście w każdej chwili, szczególnie poruszając się drogami wśród lasów i drzew, może nam przed maską spaść gałąź lub duży konar. W takiej sytuacji liczy się nie tylko refleks, ale również niewielka prędkość na liczniku. Umiejętność awaryjnego hamowania, została dokładniej opisana tutaj: „Hamowanie – manewr trudny do wykonania”.

awaryjne hamowanie w

Jadąc pod wiatr, warto wyczuć odpowiednią prędkość samochodu, przy której nie będziemy czuli praktycznie żadnego oporu. To dla początkujących kierowców może być trudne, jednak kłaniają się zasady fizyki, które warto sobie przypomnieć. Najmniej sprzyjającym wiatrem, jest oczywiście wiatr boczny. W takich warunkach niestety wysokie auta, mogą nawet zostać wywrócone na bok.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia