Już 8 lat Mazdy w Polsce! co dalej?

0
27
Mazda Polska

W tym roku Mazda Polska trzeci raz z rzędu zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim  Badaniu Satysfakcji Dealerów Samochodowych.

 

Mazda Polska

Sprzedaż samochodów przez Mazda Polska czyli Mazda Motor Poland rozpoczęła się w 2008 roku. Do tej pory zarejestrowano ponad 40 tysięcy aut tej marki w Polsce. W tym czasie powstało również 31 punktów dealerskich i 13 Autoryzowanych Stacji Obsługi. Najlepiej sprzedającym modelem okazała się Mazda 6 (13 625 sprzedanych egzemplarzy). Dużą popularnością cieszyła się także Mazda 3 (12 247 egzemplarzy) oraz CX-5 (6 565 egzemplarzy). Technologia Skyactive powoduje coraz większe zainteresowanie również w naszym kraju. Wszyscy ulegli modzie na downsizing natomiast Mazda postanowiła dopracować silniki atmosferyczne oczywiście te benzynowe. Wyszli z założenia że nie ma to jak duża pojemność, sprężarki się psują ale też wymagają mnóstwa osprzętu więc po co? Bardzo dużo kierowców woli silniki niedoładowane, czy ta filozofia ma sens? Mazda już kiedyś zaliczyła wpadkę z silnikami Wankla i nie zrażając się znów przeciera nowe szlaki.

 

Mazda Polska

 

Mazda Polska w tym momencie plasuje się bardzo wysoko, jeśli mowa o rankingu sprzedaży w Europie – zajmuje 5. miejsce w zestawieniu zaraz po Niemczech, UK, Hiszpanii i Włoszech. Marka osiąga awans również w rankingu marek w Polsce – z 23. miejsca wskoczyła na 11 pozycję.  W 2008 roku działało 11 punktów dealerskich – dziś jest ich 31.

zobacz  Mazda CX-3 1.5 SKY-D 105 KM AWD

 Piękna Mazda Xedos 9 2.5 V6 164 KM