Seat Ateca X-Perience – niezwykłe wrażenia jazdy w terenie

297
Seat Ateca X-Perience

Seat po raz kolejny odnosi sukces prezentując swój nowy model Ateca X-Perience na Motor Show w Paryżu.

Czy samochód zachwycił tylko charakterystycznym dla hiszpańskiej marki wyrazistym wyglądem? Ależ nie, bo również swoimi nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają wygodę i komfort podczas jazdy terenowej.

Seat Ateca X-Perience

Nowy SUV to jak powiedział wiceprezes marki Matthias Rabe: „Auto dla kierowcy, który chce jechać jeszcze dalej, do granic możliwości, po jeszcze więcej przygód”. Powstaje pytanie co wyróżnia Seat Ateca X-Perience od innych SUV-ów ? Przede wszystkim posiada odporny na zadrapania lakier, terenowe opony z 18-calowymi felgami, a także wyposażone jest w specjalną płytę, która ma za zadanie chronić chłodnicę i miskę olejową podczas jazdy terenowej.

Seat Ateca X-Perience

Silnik auta to 2-litowy turbo diesel TDI (190 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego), współpracujący z 7-stopniową przekładnią DSG, dzięki której napędza auto na 4 koła za pomocą układu 4Drive. Krótko mówiąc, oszczędność idzie w parze z osiągami, a także z mocą, aby skutecznie pokonywać przeszkody w jeździe terenowej.  W X-Perience znajduje się także sprzęgło wielopłytkowe, typu Hadex korzystające z pompy hydraulicznej ( większości innych modeli wykorzystywany jest elektromagnes).

Jazdę w terenie nowego Seata wspomaga duży prześwit (212mm). Także system SEAT Drive Profile, pozwalający zmianę parametrów jezdnych – obok standardowych trybów (Normal, Sport, Eco i Individual). Marka przygotowała dwa dodatkowe do wyjątkowych warunków – Off Road (jazda w terenie) oraz Snow (jazda  w śniegu). Marka dostosowała najróżnorodniejsze systemy do kierowców lubiących ekstremalne jazdy. Tak powstała m.in. funkcja Hill Descent Control (wspomaga zjazd ze wzniesienia).

Przeczytaj również o: Test Seat Leon Cupra ST 280KM