Skoda Superb 15 lat na rynku

0
17
skoda superb

Mija już 15 rok Skody Superb na rynku.

Skoda Superb jest flagowym modelem Skody produkowanym od 2001 roku – sprzedany w prawie milionowym nakładzie samochód do tej pory wydany został w trzech generacjach. Ostatnia, najnowsza od swojej premiery w marcu zeszłego roku sprzedała się w ilości 100 tysięcy egzemplarzy. Jest to jeden z największych bestsellerów w samochodach klasy średniej.

skoda superb

Skoda Superb trzeciej generacji – to właśnie ten model sprawił przełom w sprzedaży samochodów czeskiej marki. Jest on uznawany za jeden z najatrakcyjniejszych aut w swoim segmencie. Potwierdzeniem na to są liczne nagrody jakie przyznano Skodzie za ten samochód – m.in. tytuł Samochodu Roku oraz wręczenie prestiżowej nagrody “Red Dot Award” za wybitny design produktowy. Model od czasu pierwszej generacji sprzedał się w ilości  900 000.

skoda superb

Skoda w przeciągu 15 lat zmodyfikowała wygląd nadwozia, który wyraża mocny charakter auta. Marka zastosowała również liczne, najnowocześniejsze systemy i technologie poprawiające bezpieczeństwo i komfort jazdy. Model doceniony został również pod jednym z najistotniejszych aspektów – mimo dynamicznych jednostek napędowych jest również bardzo oszczędny. Ostatnia generacja modelu to ”strzał w dziesiątkę” dla rozwoju marki.

Przeczytaj na test Skody Superb: Skoda Superb L&K 2,0 TSI 280KM 4×4 DSG