3 l/100 km w trasie rekordowy wynik – SKODA CITIGO

0
173
skoda-citigo

Skoda Citigo z rekordem spalania 3l/100km – Skoda Economy Run

Skoda Citigo, zwyciężcą?  Już po raz 35. na czeskich drogach odbył się rajd jazdy ekologicznej Skoda Economy Run . Spośród 46 załóg zwycięzcami (2 rok z rzędu) okazali się Věra i Jan Horníček, którzy 323,3 km trasy przejechali Skodą Citigo notując średnie zużycie paliwa z wynikiem 3l/100 km (!).

skoda-citigo

Tegoroczna edycja odbyła się w zwykłym ruchu drogowych – 46 drużyn zmagało się w rajdzie, w którym dopuszczone były niezmodyfikowane samochody Skody z napędem na benzynę lub olej napędowy. Cała długość trasy wynosiła 323,3 km, a rozpoczęła się i skończyła w miejscowości Kosmonosy. Przy ocenianiu pod uwagę brano przede wszystkim jak najniższą emisję CO2 w stosunku do całkowitego zużycia.

skoda-citigo

Bardzo istotny jest tutaj również średni czas przejazdu auta oraz różnica pomiędzy danymi katalogowymi a osiągniętym rezultatem zużycia paliwa. Skoda Economy Run podzielona jest na pięć kategorii. W tegorocznej, 35. klasyfikacji generalnej państwo Horníček, którzy zajęli najwyższy stopień na podium przejechali całą trasę ze średnim spalaniem 3l/100km (emsja CO2 oszacowana na poziomie 69,9g/km). Wynik jest z pewnością jednocześnie zadowalający jak i trochę szokujący, a Citigo na pewno znajdzie nowych zwolenników.

A co Wy na to? Przeczytaj: Skoda Motorsport w Rajdzie Hiszpanii z podwójnym sukcesem.