Rafał Maślak – wypadek mógł doprowadzić do tragedii

333

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rafał Maślak - Wypadek na A2

Rafał Maślak – wypadek spowodowany zmęczeniem

Nie wszystkie wypadki samochodowe kończą się tragicznie. Bardzo często ich przebieg, skutki, a także możliwe zagrożenie zmienia całkowicie nasz sposób myślenia i pokazuje nam, co tak naprawdę jest ważne. Dokładnie w takie sytuacji znalazł się Rafał Maślak – wypadek, w którym uczestniczył były Mister Polski był bardzo niebezpieczny. Mężczyzna w 2014 roku zasnął podczas prowadzenia samochodu. Na szczęście ten wypadek nie zakończył się tragedią, jednak jego skutki mogły być nieodwracalne.

Rafał Maślak - Wypadek na A2

Rafał Maślak – wypadek podczas prowadzenia auta

Mężczyzna późnym wieczorem jechał ze swojego rodzinnego domu do Warszawy na imprezę branżową. Późne godziny, natłok obowiązków, a także duże zmęczenie dały mu się we znaki i zakłóciły spokój celebryty na drodze. W pewnej chwili mężczyzna zasnął podczas prowadzenia samochodu, co w wielu sytuacjach kończy się nieodwracalnymi, tragicznymi skutkami. Na szczęście nic złego się nie stało, a w całym wypadku ucierpiał jedynie samochód. Rafał Maślak jechał wtedy sam, więc nie naraził nikogo na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Po tym zdarzeniu samochód celebryty już do niczego się nie nadawał, jednak najważniejsze było jego zdrowie i ocalone życie.

Rafał Maślak – wypadek bardzo wpłynął na jego postawę

Rafał Maślak - wypadek spowodowany zmęczeniemKilka dni po zdarzeniu mężczyzna, podzielił się w sieci swoimi przeżyciami i przemyśleniami. Przyznał, że w chwili uderzenia nie wiedział dokładnie, co się dzieje, a także co spowodowało taki obrót zdarzeń. Po opadnięciu emocji i adrenaliny Rafał Maślak powiedział, że dziękuje „komuś na górze” za taki obrót zdarzeń. Cieszy się, że wziął udział w tym zdarzeniu, oraz że wszystko skończyło się dla niego szczęśliwie. Zdaniem mężczyzny takie sytuacje pokazują, że każdy z nas musi czasami odpoczywać, odciąć się oraz odpuścić. Niestety nie jesteśmy w stanie pokonać własnych słabości, zmęczenia i spadku sił. Jeśli natomiast wsiadamy za kierownicę w takim stanie, skutki mogą być tragiczne. W przypadku Rafała Maślaka było to jedynie bardzo groźne ostrzeżenie.

Rafał Maślak – wypadek na autostradzie

Kilka miesięcy później były Mister Polski spowodował kolejny wypadek. Mężczyzna jechał autostradą A2 samochodem marki volkswagen, wraz ze swoim managerem. Kilkadziesiąt kilometrów za Warszawą Rafał Maślak zaczął bardzo gwałtownie hamować, przez co spowodował stłuczkę z jadącym za nim samochodem. Kierowca auta nie zdążył wyhamować, uderzył w tył auta Maślaka, a następnie wpadł do rowu. Wypadek wyglądał bardzo groźnie. Cały tył i prawy bok samochodu Maślaka był zniszczony, a jadące za nim auto utknęło w rowie. Na szczęście wszyscy uczestniczy zdarzenia ponieśli tylko drobne obrażenia zewnętrzne i nikomu nic poważnego się nie stało.

Rafał Maślak – wypadek spowodował celebryta

Rafał Maślak - wypadek i neibezpieczeństwoOczywiście sytuacja była jednoznaczna i całą winą za spowodowanie zdarzenia został obarczony Rafał Maślak. Mężczyzna przyznał, że nagłe hamowanie było bardzo niebezpieczne, lecz zachował się tak, ponieważ zobaczył psa. Nie chciał mu zrobić krzywdy, więc nie patrząc na zagrożenie, ani nie zwracając uwagi na to, co dzieje się na drodze z tylu, postanowił hamować. Z jednej strony Rafałowi Maślakowi należy się uznanie, że zwrócił uwagę na psa i postanowił ocalić mu życie. Jednak z drugiej strony niemal od razu zastanawiamy się, dlaczego nie zadbał o życie pasażera, ludzi, którzy jechali w samochodzie za nim, a także o swoje życie, które powinno mieć dla niego największą wartość. Na szczęście w tej sytuacji zarówno Rafałowi Maślakowi, jak i innym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Jednak w wielu przypadkach nagłe hamowanie na drodze jest przyczyną tragicznych sytuacji.

Rafał Maślak – wypadek bardzo dużo go nauczył

Sytuacje drogowe, w których uczestniczył Rafał Maślak, pokazują, że bardzo często zdarzają się niebezpieczne wypadki samochodowe, które nie prowadzą do tragedii. Bez wątpienia takie zdarzenia powinny być traktowane jak ostrzeżenie, o którym powinniśmy zawsze pamiętać. Zarówno zaśnięcie podczas kierowania, jak i nagłe, gwałtowne hamowanie przy dużej prędkości to przyczyny wielu tragicznych w skutkach wypadków. Niemal codziennie słyszymy o tragediach, liczbach rannych i zabitych, korkach spowodowanych wypadkami oraz kolizjach blokujących drogę. Często są to dla nas ostrzeżenia, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Sytuacje, w których znalazł się Maślak były bardzo niebezpieczne, stanowiły zagrożenie dla innych, lecz co najważniejsze, zostały przez niego spowodowane. Niektóre zdarzenia dzieją się niezależnie od nas i nie mamy na nie żadnego wpływu. Jednak jeśli możemy, powinniśmy robić wszystko, aby uniknąć niebezpieczeństwa i zagrożenia dla nas samych oraz dla innych uczestników ruchu drogowego.

Doda – wypadek spowodował kierowca tira

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia