Pasja Jerzego Owsiaka – motoryzacja i fundacja

696

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pasja Jerzego Owsiaka - off-road i pomaganie innym

Motoryzacyjna pasja Jerzego Owsiaka

Pasja Jerzego Owsiaka - off-road i pomaganie innym
Pasja Jerzego Owsiaka – off-road i pomaganie innym

Jerzy Owsiak znany jest przede wszystkim jako pomysłodawca, lider i prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, jednej z największych organizacji charytatywnych w Europie. Z jego inicjatywy, każdego roku odbywa się finał WOŚP, podczas którego na całym świecie organizowana jest zbiórka pieniędzy dla potrzebujących. Prywatnie Jerzy Owsiak jest fanem motoryzacji i ekstremalnych rajdów off-roadowych. Jakie znaczenie ma dla Owsiaka pasja do motoryzacji i w jaki sposób łączy ją ze swoją pracą?

Off-road – prawdziwa pasja Jerzego Owsiaka

Pasja Jerzego OwsiakaOff-road jest specyficzną dyscypliną, która z roku na rok zdobywa coraz więcej wielbicieli. Szybkie samochody, emocje, trudne warunki i adrenalina to jedne z wielu synonimów tego sportu. Jednym z tych, którzy od wielu lat pasjonują się rajdami off-road jest Jurek Owsiak. Szef WOŚP nie tylko wiele czyta na ten temat i śledzi bieżące rajdy w telewizji, lecz także bierze w nich aktywny udział. Pośród natłoku obowiązków Owsiak stara się znaleźć chwilę dla siebie i brać regularny udział w rajdach. Interesują go realia tego sportu, uwielbia adrenalinę i poczucie wolności, które daje mu udział w rajdach off-road. Co więcej, stara się łączyć swoją pasję z pracą. W swoim programie opowiada o off-roadowych zmaganiach, relacjonuje rajdy, prezentuje samochody  oraz przedstawia sylwetki kierowców rajdowych. Jurek Owsiak w pełni pokazuje nam realia tego sportu i udowadnia, że połączenie pracy i pasji daje naprawdę świetne rezultaty.

Uniwersytet WOŚP i rajdy – praca i pasja Jerzego Owsiaka

Bardzo dużą rolę w całej działalności Jurka Owsiaka spełniają ratownicy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy zrzeszają się w Uniwersytecie WOŚP. Są to młodzi ludzie, którzy zupełnie za darmo poświęcają swój czas, aby nauczyć innych pierwszej pomocy i odpowiedniego zachowania podczas wypadku. Jest to jeden z celów statutowych WOŚP, który jest realizowany w postaci różnorodnych szkoleń i spotkań. Dlaczego Jerzy Owsiak przykłada do tego aż tak dużą wagę? Liczba wypadków w naszym kraju jest cały czas bardzo duża i często zwyczajnie boimy się pomagać.
Wolontariusze WOŚP są obecni na wielu imprezach i eventach motoryzacyjnych, min. na off-roadowym rajdzie 4×4 Family Adventure. Podczas spotkania uczyli nie tylko zasad bezpiecznej jazdy czy zasad postępowania w razie wypadku. Mówili również, jak ważna jest nasza zimna krew i trzeźwość umysłu, ponieważ to właśnie nim jesteśmy w stanie ocalić ludzkie życia
Pasja Jerzego Owsiaka do motoryzacji przekłada się więc na inicjatywę, która pomaga innym.

Pasja Jerzego Owsiaka – motoryzacja i pomoc idą w parze

Swoją pasją do motoryzacji Jurek Owsiak zaraża wszystkich wokół siebie. Jako urodzony lider potrafi łączyć i motywować ludzi do działania, a swoja motoryzacyjną pasję stara się również łączyć z działalnością WOŚP. Uczestnicy rajdów bardzo często „grają z Orkiestrą” i oddają na licytację swoje gadżety. Rafał Sonik, jeden z najbardziej poopularnych polskich kierowców rajdowych oddał dla Wielkiej Orkiestry quada. To właśnie na nim po raz pierwszy wystartował w Rajdzie Dakar i po raz pierwszy stanął na podium. Tylko wielka idea, silne przekonania i prawdziwa pasja mogą zmotywować sportowca do oddania najcenniejszych pamiątek jego życia. Bez wątpienia siła i moc orkiestry łączą się bezpośrednio z inicjatorem akcji. Jurek Owsiak mimo wielu przeciwności pokazuje, że pasja, ciężka praca i wytrwałość pozwalają osiągać wyznaczone cele.

Pasja Jerzego Owsiaka – do Dubaju razem z Orkiestrą

Pasja Jerzego OwsiakaJeśli ktoś może powiedzieć, że wykonywana przez niego praca jest również jego pasją i daje mu pełnię satysfakcji, to z pewnością jedną z takich osób jest właśnie Jurek Owsiak. W 2015 roku, na kilka dni przed wielkim fałem WOŚP Maciek Dreszer, polski kierowca został namaszczony na kierowcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młody kierowca rajdowy wziął udział w 24-godzinnym rajdzie w Dubaju. Na samochodzie oraz kasku mężczyzny znalazło się logo WOŚP. Jest to rzadka sytuacja, ponieważ auta wyścigowe oraz sami kierowcy są cenną powierzchnią reklamową, na której umieszczane są informacje o sponsorach. Umieszczenie w takim miejscu informacji o WOŚP, która jest organizacją charytatywną to novum. Jednak jest to sposób pracy Jurka Owsiaka, który o organizowanej od ponad 20 lat akcji mówi zawsze i wszędzie. Dzięki udziałowi w rajdzie w Dubaju Maciek Dreszer miał okazję opowiedzieć innym kierowcą o idei i działalności akcji, która budzi podziw na całym świecie.

Pasja Jerzego Owsiaka to wsparcie dla Orkiestry

Pasja Jerzego Owsiaka
Motoryzacyjna pasja Jerzego Owsiaka widoczna jest każdego roku podczas finału WOŚP. Każdego roku na aucjach WOŚP do kupienia są samochody, motocykle, przejażdzki szybkimi samochodami, akcesoria lub np. udział w rajdzie.
Orkiestra może również liczyć na wsparcie wielu sponsorów. Jednym z przykładów takiego wsparcia jest pomoc od BMW i Volkswagena, którzy na potrzeby WOŚP przekazują swoje samochody. To właśnie dzięki nim, w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” WOŚP w całej Polsce organizuje szkolenia z pierwszej pomocy.

Postać Jerzego Owsiaka oraz działalność charytatywna od wielu lat wzbudza mnóstwo kontrowersji. Można mieć różne zdanie na temat jego osoby, przyłączać się do akcji lub nie, lecz nie można zaprzeczyć faktom, że działania WOŚP pomagają ratować ludzkie życie.

Miejmy nadzieję, że motoryzacyjna i charytatywna pasja Jerzego Owsiaka nie osłabną a prędzej czy później każdy doceni to, co WOŚP robi dla nas wszystkich.

Andrzej Grabowski – Motocykle to wolność

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia