Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego

6296

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego

Śmierć posła Kukuz 15, śmiertelny wypadek, zginął poseł Kukiz 15 Rafał Wójcikowski. To kolejny polityk który ginie w wypadku samochodowym.

Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego – Zginął poseł Kukiz’15

Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego
Wypadek poseł Kukiz Rafał Wójcikowski ginie na drodze

Poseł obecnej kadencji sejmu, Rafał Wójcikowski w czwartek, 19 stycznia 2017 roku zginął w wypadku samochodowym. Szczegóły  tragicznego zdarzenia z udziałem posła była jedną z najważniejszych informacji w telewizji i mediach społecznościowych. W jakich okolicznościach doszło do wypadku, w którym zginął poseł Rafał Wójcikowski?

Wypadek poseł Kukiz 15 Rafał Wójcikowski ginie na drodze – okoliczności zdarzenia

W czwartek, 19.01.2017 w godzinach porannych Rafał Wójcikowski wyjechał z rodzinnego domu w Tomaszowie Mazowieckim. Jadąc trasą S8 w stronę Warszawy, między godziną 06:30 a 07:00, nieopodal miejscowości Wędrogów, w powiecie skierniewickim auto posła Kukiz’15 niespodziewanie uderzyło w barierkę ochronną. W wyniku zdarzenia poseł, kierujący autem marki Volkswagen Bora zginął na miejscu. Kilka sekund po zdarzeniu, w miejscu wypadku zatrzymał się jadący tą samą trasą Renault Kangoo, którego pasażerowie chcieli udzielić pomocy poszkodowanemu. Po zatrzymaniu się nieopodal miejsca wypadku, w samochód uderzył bus Ford Transit, w którym znajdowało się 7 osób. W wyniku niespodziewanego zderzenia 2 osoby zostały ranne.

Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego – sprawę bada łódzka prokuratura

Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego, rozbite auto
Wypadek poseł Kukiz 15 Rafał Wójcikowski ginie na drodze, akcja ratunkowa

Na miejscu tragedii, kilka minut po zgłoszeniu pojawili się ratownicy oraz policja. Podobno poseł miał tak dużo obrażeń, że funkcjonariusze byli go w stanie zidentyfikować jedynie po dokumentach, które znaleźli w samochodzie. Sprawa automatycznie została przekazana do łódzkiej prokuratury, która będzie wyjaśniała przyczyny wypadku. Na ten moment nie wiadomo, dlaczego doszło do tragedii. Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego wydarzył się na prostym odcinku drogi. Można więc podejrzewać, że poseł stracił panowanie nad kierownicą. Nie wiadomo jednak co było tego przyczyną. Według informacji przekazanych przez prokuraturę, śledczy zajmą się również sprawdzeniem działań podjętych przez ratowników medycznych. Prokuratura chce wykluczyć, że nie doszło do żadnych zaniedbań i nieprawidłowości podczas udzielania pomocy.

Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego – kluczowa relacja świadka

Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego, czy to był wypadek
czy to był wypadek

Jeden ze świadków zdarzenia, który próbował wyciągnąć posła z samochodu, twierdzi, że Rafał Wójcicki żył, w momencie, kiedy pasażerowie Renault Kangoo zatrzymali się, aby udzielić mu pomocy. Według relacji świadka mężczyzna na początkowym etapie udzielanej pomocy był słaby, jednak oddychał. Zdaniem mężczyzny śmierć Rafała Wójcickiego mogła być przyczyną zbyt wolnej reakcji służb ratowniczych. Gdyby pomoc zjawiła się na miejscu wypadku szybciej, w ciągu pierwszych najcenniejszych 4 minut, poseł miałby szanse na przeżycie. Zgodnie z relacją świadka, ratownicy, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, nie przystąpili do akcji reanimacyjnej natychmiastowo. Podobno najpierw skupili się na uruchomieniu zewnętrznego defibrylatora AED, który nie chciał się włączyć. Bez wątpienia ten wątek sprawy oraz dokładne zachowanie ratowników również będzie badane przez śledczych. Według relacji świadka nieodpowiednie reakcje służb mogły przyczynić się do śmierci posła. Jeśli tak było, z pewnością sprawa szybko nie zostanie zakończona, a ilość niewyjaśnionych wątków będzie się zwiększać.

Wypadek poseł Kukiz Rafał Wójcikowski ginie na drodze – wstępne wyniki sekcji zwłok

Kilka godzin temu prokuratura opublikowała wyniki sekcji zwłok. Zdaniem rzecznika badania wykazały „wielonarządowe obrażenia wewnętrzne, które doprowadziły do śmierci mężczyzny”. Zdaniem biegłego są to obrażenia charakterystyczne dla wypadków. Z tego powodu można więc podejrzewać, że powstały w czasie, kiedy mężczyzna znajdował się w samochodzie. Kolejnym krokiem śledztwa będzie przesłuchanie wszystkich świadków zdarzenia, a także sprawdzenie stanu technicznego samochodu, którym jechał poseł. Prokuratura planuje również powołanie biegłego, który pomoże odtworzyć zdarzenie, oraz przesłuchanie świadka, który opublikował informacje na temat nieprawidłowości podczas czynności ratowniczych.

Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego – kolejna przestroga dla kierowców

Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego, zdjęcie z Sejmu
Wypadek posła Rafała Wójcikowskiego, zdjęcie z Sejmu

Rafał Wójcikowski był ekonomistą i nauczycielem akademickim. Od wielu lat współpracował z Fundacją Republikańską, a także był prezesem Fundacji Aurea Libertas. Swoją karierę polityczną próbował rozpocząć już w 2009, jako kandydat Prawicy Rzeczypospolitej do Parlamentu Europejskiego. 2015 roku, kandydował w wyborach parlamentarnych z ramienia Kukiz’15 w okręgu piotrkowskim. Będąc numerem jeden na liście partii, Wójcikowski zdobył odpowiednią liczbę głosów i został posłem na Sejm RP.  Prywatnie Rafał Wójcikowski był mężem i ojcem dwójki dzieci.

Rodzina zmarłego posła odebrała już kondolencje od Premier, najważniejszych polityków w kraju, a także od partyjnych kolegów Rafała Wójcickiego. Niestety nawet najszczersze kondolencje nie wrócą życia lub nie cofną czasu chociaż o kilkadzieiąt godzin.

Śmierć w wypadku samochodowym zawsze wzbudza mnóstwo emocji i kontrowersji. Jest to szczególnie bolesne, kiedy tragedia dotyczy młodej osoby, która miała wiele planów na przyszłość oraz wiele rzeczy do zrobienia. Z pewnością wypadek posła Rafała Wójcickiego będzie jeszcze wielokrotnie wspominany, nie tylko ze względu na toczące się śledztwo, lecz także ku przestrodze. Mimo tego, że doskonale znamy trasę, oraz mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu samochodu, na drodze nigdy nie możemy się czuć do końca pewni, ponieważ nie wiemy, co czeka nas za najbliższym zakrętem.

Sportowe samochody Kuby Wojewódzkiego – stara miłość nie rdzewieje

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia