Infiniti V6 jako “jeden z dziesięciu”

0
82
Infiniti V6

Infiniti V6 jako najmocniejszy silnik, znalazł się w najlepszej dziesiątce świata w kwalifikacji Wards „10 Best Engines” 2017.

 Infiniti V6
Infiniti V6

Infiniti V6 dostępny jest w sportowym sedanie Q50 oraz w nowym Q60 coupe.

„Fakt umieszczenia przez ekspertów WardsAuto naszego silnika na prestiżowej liście najważniejszych technicznie jednostek napędowych na świecie to dla nas wielki zaszczyt. Jesteśmy przekonani, że fenomenalny poziom konstrukcyjny naszych silników jest, obok najwyższej jakości i wspaniałych osiągów, jednym z najistotniejszych czynników, które wpłynęły na fakt, że rok 2016 będzie dla nas rokiem rekordowej sprzedaży” – mówił Roland Krueger, prezydent Infiniti Motor Company.

 Infiniti V6

Lista najlepszych silników wg Wards Auto została zaprezentowana już po raz 23. W tym roku V6 Infiniti miała przeszło 40 konkurentów ( do 62 tys. dolarów). 3-litrowe V6 zostało docenione za zastosowanie najwyższych standardów i technologie, aby uzyskać efekt m.in. zarówno wysokiej wydajności i oszczędności (zużywa on o 6,7% mniej paliwa w porównaniu ze stosowanym dotychczas silnikiem V6 3.7) oraz cichej pracy. Jego masa została zredukowana do minimum poprzez zastosowanie aluminiowej konstrukcji. Ponadto, technologia twin-turbo zapewnia usprawnienie rozwijania mocy i momentu obrotowego.

Dodatkowo, WardsAuto uznało model Q50 jako jedne z aut dostarczających najlepszych doświadczeń użytkownikom w kategorii UX. Sedan został wyróżniony za wyjątkowe połączenie systemów wsparcia kierowcy, wyrafinowanych interfejsów pokładowych oraz systemów telematycznych INFINITI InTouch.

Nasz: Test Infiniti Q70 Hybrid, najszybsza hybryda na rynku.