Nissan LEAF wzbogacił Warszawskiego przewoźnika Electric Taxi

371

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nissan LEAF

Nissan LEAF dla Warszawy rozpoczyna Polski Program Elektryfikacji Motoryzacji

Nissan LEAF w Electric Taxi, czyli nowy przewoźnik, który dysponuje wyłącznie pojazdami elektrycznymi. Wzbogacił się teraz o flotę 20 Nissanów LEAF przekazanych 1 marca w Centrum Badawczym PAN w Jabłonnie. Kluczyki do samochodów przekazał uroczyście Robert Prusiński, Dyrektor polskiego oddziału Nissan Sales CEE. Tego dnia został podpisany długo oczekiwany Program Elektryfikacji Motoryzacji mający na celu zmniejszenie emisji CO2.

Nissan LEAF

„Jesteśmy dumni, że Electric Taxi wybrało Nissana. Który jest pionierem i liderem globalnego rynku samochodów elektrycznych i będąc obecny na tym rynku od 6 lat ma największą wiedzę na temat zarówno produkcji aut elektrycznych, jak i potrzeb klientów. Wierzymy, że Warszawiacy szybko przekonają się, że elektryczne Nissany LEAF stanowią realną alternatywę dla aut spalinowych, a do tego są ciche, komfortowe i przyjazne środowisku, a wszystkim nam zależy, by oddychać czystym powietrzem.”

Nissan LEAF

Nissan LEAF w Electric Taxi

Już w tym miesiącu na warszawskich drogach ma pojawić się pierwsza partia elektrycznych Nissanów przekazanych przewoźnikowi. LEAF 30kWh jest w stanie przejechać 250 km na jednym ładowaniu. Poza dużym zasięgiem, chwali mu się ekonomiczność – przejechanie 100 km to koszt ok.9 złotych. Ponadto, w podstawowym wyposażeniu zawiera klimatyzację, podgrzewane siedzenia i kierownicę, a także komputer pokładowy ze wskaźnikiem Eco. Nissan LEAF zaraz po swoim debiucie został uznany w prestiżowym konkursie Car Of The Year za samochód roku 2011 jako pierwsze, w pełni elektryczne auto. Do tej pory sprzedano go już w ilości 250 tysięcy egzemplarzy, co zapobiegło emisji ok. 500 tysięcy ton (!) CO2.

Nissan LEAF

Tego samego dnia został podpisany Program Elektryfikacji Motoryzacji, który ma sprostać wymaganiom klimatycznym określonych przez Unię Europejską (zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery). Dzięki niemu powstanie więcej punktów do ładowania akumulatorów w okolicach domów wielorodzinnych, parkingów i budynkach użyteczności publicznej. W Polsce na razie działa 305 takich stacji, w ciągu najbliższych 3 lat ma być ich już 6,5 tysiąca (w tym 300 stacji szybkiego ładowania). Cały koszt przedsięwzięcia to ok. 500 milionów złotych.

Nissan LEAF

Nissan LEAF

 

 

Zobacz co potrafii Hybryda w Test Infiniti Q70 Hybrid, najszybsza hybryda na rynku.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia