Nowy Nissan Micra już nie taki mały

0
1099
Nowy Nissan Micra

Nowy Nissan Micra dostosowany dla każdego użytkownika…

Nowy Nissan Micra
Nowy Nissan Micra dla dużego i małego

Jak wynika z danych statystycznych European Science Open Forum 2016 Europejczycy są coraz wyżsi. Przeciętny Holender ma 182,5 cm wzrostu, a dla porównania przeciętna mieszkanka Grecji tylko 160 cm. Projektanci Nissana, biorąc pod uwagę tak duże zróżnicowanie postury człowieka, zainspirowali się do stworzenia nowego modelu Micra tak, aby był dostosowany dla każdego. W tym celu zebrano 200-osobową grupę, o różnym wzroście i sylwetce.

Nowy Nissan Micra

Nowy Nissan Micra

„Sama idea jest bardzo prosta. Wybraliśmy pracowników NTCE o różnej posturze. A następnie dokładnie zmierzyliśmy każdego z nich, od wzrostu, poprzez wysokość linii wzroku w pozycji siedzącej, aż po długość ramion i nóg. Dzięki temu zawsze mieliśmy w pogotowiu co najmniej 200 osób, które mogliśmy poprosić o szybkie zweryfikowanie naszych najnowszych pomysłów lub wprowadzanych zmian. Oczywiście opieraliśmy się także na wewnętrznych normach, ale informacje zwrotne od prawdziwych ludzi były niezwykle istotne”. — dodał Griggs.

Nowy Nissan Micra

Oczywiście, zespołowi Nissana udało się stworzyć Micrę dostosowaną dla każdego użytkownika. Dzięki czemu posiada najwięcej miejsca z przodu spośród samochodów tej klasy. Auto wyróżnia szeroki zakres regulacji fotela oraz kierownicy. Oprócz usilnej pracy nad dostosowaniem wnętrza pod względem wielkości, projektanci zwrócili również uwagę, aby było ono również przyjazne, atrakcyjne i nowoczesne. Co odzwierciedla dwukolorowa deska rozdzielcza przypominająca “szybujące skrzydło” z wbudowanym ekranem dotykowym.

Nowy Nissan Micra

“Efektem ubocznym” udoskonalonego wnętrza Nissana Micra jest poprawienie bezpieczeństwa. M.in. Inżynierowie oceniali na jakie strefy deski rozdzielczej i kierownicy kierowcy patrzą najczęściej oraz najdłużej, co decydowało o układzie poszczególnych funkcji w aucie. Został on uznany za najbezpieczniejsze auto w segmencie małych samochodów.

 

https://bezpiecznapodroz.org/test-nawigacja-mio-mivue-drive-65-lm czy sprawdza się w praktyce?