Infiniti na Genewskich Targach

279

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Infiniti na Genewskich Targach

Infiniti na Genewskich Targach Motoryzacyjnych z modelem Q50 oraz z Projectem Black S

Infiniti na Genewskich Targach
Infiniti na Genewskich Targach – Infiniti Q50

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Genewie obfitowały w wiele premier samochodowych. Do grona debiutantów dołączyło Infiniti na Genewskich Targach, prezentując swój odnowiony bestseller Q50 z roku modelowego 2018. Oprócz tego marka przedstawiła nową, wyczynową linię modelową Project Black S opracowaną we współpracy z Renault Sport Formula One Team.

Nowy Q50 niesie ze sobą liczne innowacje. To on, jako pierwszy samochód Infiniti, będzie opierać się na platformie ProPILOT Assist łączącą wszystkie technologie i systemy wsparcia kierowcy. Dodatkowo, umieszczono w nim drugą generację systemu Direct Adaptive Steering. Który ma za zadanie zwiększyć płynność sterowania autem i lekkość manewrowania. Pod maską nowego sedana klasy premium znajdziemy równie innowacyjne zespoły napędowe m.in. silnik 3.0 V6 twin-turbo. Wszystkie systemy i nowoczesne technologie znajdujące się w Q50 2018 są kluczowe dla stworzenia przyszłych technologii jazdy autonomicznej Infiniti.

Infiniti na Genewskich Targach
Project Black S

Infiniti na Genewskich Targach we współpracy z Renault Sport Formula One Team

Na Genewskich targach Infiniti we współpracy z Renault Sport Formula One Team. Przedstawiło po raz pierwszy również Project Black S opierający się na technologii Formuły 1. „Infiniti to producent samochodów premium w koncernie Renault-Nissan Alliance. Ale też partner techniczny Renault Sport Formula One Team. Naturalne jest więc, że współpracujemy w badaniach testujących możliwość zaoferowania naszym klientom innowacyjnej wyczynowej technologii hybrydowej. Infiniti jest nieprzerwanie liderem w dziedzinie wprowadzania do sprzedaży innowacyjnych technologii w nowych zespołach napędowych. Jesteśmy więc niezwykle podekscytowani potencjałem, jaki niesie ze sobą Project Black S” – powiedział Roland Krueger, Prezydent Infiniti.

Project Black S jest reinterpretacją modelu Q60 coupe korzystającego z wyczynowego hybrydowego zespołu napędowego. Inspirowanego przez systemy odzyskiwania energii w Formule 1 (ERS) – pozwala on na wykorzystywanie zgromadzonej energii jako doładowania, co znacznie zwiększa moc i moment obrotowy silnika. Do tej pory nie pojawiło się takie auto na drogach publicznych. Dzięki projektowi Infiniti ma szansę stworzyć linię wyczynowych samochodów w unikatowej technologii hybrydowej w produkcji seryjnej. Zakłada się, że Projekt Black S mógłby przynieść wzrost mocy az o 25% w najbardziej zaawansowanym technologicznie silniku – 3.0 V6 twin-turbo.

Infiniti na Genewskich Targach
Project Black S

Jeśli mowa o wyglądzie, wersja black S ma być bardziej „agresywna”-  samochód ten mógłby korzystać z różnych modyfikacji tuningu oraz nadwozia. Zespół stylistów stworzył wizję wyczynowej hybrydy jako model Q60 coupe. Zaprojektowany samochód został wykończony matowymi lakierami w kolorze szarym i czarnym. –„Project Black S jest bezpośrednim i śmiałym potwierdzeniem wyczynowego DNA marki INFINITI. To wyraz naszego dążenia do tworzenia samochodów zaprojektowanych dla potrzeb sportu; to połączenie potencjału wyczynowego zespołu napędowego i muskulatury nowego designu. Ten projekt dał nam możliwość eksperymentowania z wyrafinowanymi materiałami. Wszystko po to by stworzyć inspirowaną wyczynem estetykę, podkreślającą związki INFINITI ze sportem motorowym w ramach Aliansu.”- mówił dyrektor wzornictwa Alfonso Albaisa.

 

Silnik Infiniti VC-Turbo, otrzymał nagrodę w kategorii Ochrony Środowiska Naturalnego pod względem rewolucyjnej wydajności paliwowej silników spalinowych, przecytaj  INFINITI VC-Turbo silnik nagrodzony za ochronę środowiska naturalnego.

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia