Infiniti na Genewskich Targach

44
Infiniti na Genewskich Targach

Infiniti na Genewskich Targach Motoryzacyjnych z modelem Q50 oraz z Projectem Black S

Infiniti na Genewskich Targach
Infiniti na Genewskich Targach – Infiniti Q50

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Genewie obfitowały w wiele premier samochodowych. Do grona debiutantów dołączyło Infiniti na Genewskich Targach, prezentując swój odnowiony bestseller Q50 z roku modelowego 2018. Oprócz tego marka przedstawiła nową, wyczynową linię modelową Project Black S opracowaną we współpracy z Renault Sport Formula One Team.

Nowy Q50 niesie ze sobą liczne innowacje. To on, jako pierwszy samochód Infiniti, będzie opierać się na platformie ProPILOT Assist łączącą wszystkie technologie i systemy wsparcia kierowcy. Dodatkowo, umieszczono w nim drugą generację systemu Direct Adaptive Steering. Który ma za zadanie zwiększyć płynność sterowania autem i lekkość manewrowania. Pod maską nowego sedana klasy premium znajdziemy równie innowacyjne zespoły napędowe m.in. silnik 3.0 V6 twin-turbo. Wszystkie systemy i nowoczesne technologie znajdujące się w Q50 2018 są kluczowe dla stworzenia przyszłych technologii jazdy autonomicznej Infiniti.

Infiniti na Genewskich Targach
Project Black S

Infiniti na Genewskich Targach we współpracy z Renault Sport Formula One Team

Na Genewskich targach Infiniti we współpracy z Renault Sport Formula One Team. Przedstawiło po raz pierwszy również Project Black S opierający się na technologii Formuły 1. “Infiniti to producent samochodów premium w koncernie Renault-Nissan Alliance. Ale też partner techniczny Renault Sport Formula One Team. Naturalne jest więc, że współpracujemy w badaniach testujących możliwość zaoferowania naszym klientom innowacyjnej wyczynowej technologii hybrydowej. Infiniti jest nieprzerwanie liderem w dziedzinie wprowadzania do sprzedaży innowacyjnych technologii w nowych zespołach napędowych. Jesteśmy więc niezwykle podekscytowani potencjałem, jaki niesie ze sobą Project Black S” – powiedział Roland Krueger, Prezydent Infiniti.

Project Black S jest reinterpretacją modelu Q60 coupe korzystającego z wyczynowego hybrydowego zespołu napędowego. Inspirowanego przez systemy odzyskiwania energii w Formule 1 (ERS) – pozwala on na wykorzystywanie zgromadzonej energii jako doładowania, co znacznie zwiększa moc i moment obrotowy silnika. Do tej pory nie pojawiło się takie auto na drogach publicznych. Dzięki projektowi Infiniti ma szansę stworzyć linię wyczynowych samochodów w unikatowej technologii hybrydowej w produkcji seryjnej. Zakłada się, że Projekt Black S mógłby przynieść wzrost mocy az o 25% w najbardziej zaawansowanym technologicznie silniku – 3.0 V6 twin-turbo.

Infiniti na Genewskich Targach
Project Black S

Jeśli mowa o wyglądzie, wersja black S ma być bardziej “agresywna”-  samochód ten mógłby korzystać z różnych modyfikacji tuningu oraz nadwozia. Zespół stylistów stworzył wizję wyczynowej hybrydy jako model Q60 coupe. Zaprojektowany samochód został wykończony matowymi lakierami w kolorze szarym i czarnym. –„Project Black S jest bezpośrednim i śmiałym potwierdzeniem wyczynowego DNA marki INFINITI. To wyraz naszego dążenia do tworzenia samochodów zaprojektowanych dla potrzeb sportu; to połączenie potencjału wyczynowego zespołu napędowego i muskulatury nowego designu. Ten projekt dał nam możliwość eksperymentowania z wyrafinowanymi materiałami. Wszystko po to by stworzyć inspirowaną wyczynem estetykę, podkreślającą związki INFINITI ze sportem motorowym w ramach Aliansu.”- mówił dyrektor wzornictwa Alfonso Albaisa.

 

Silnik Infiniti VC-Turbo, otrzymał nagrodę w kategorii Ochrony Środowiska Naturalnego pod względem rewolucyjnej wydajności paliwowej silników spalinowych, przecytaj  INFINITI VC-Turbo silnik nagrodzony za ochronę środowiska naturalnego.