Renata Dancewicz po kilku kieliszkach wina

774

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Renata Dancewicz po alkoholu

Renata Dancewicz – jazda po kilku kieliszkach wina

Sezon wiosenno-letni sprzyja imprezom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Spotykając się z rodziną czy znajomymi przy grillu bardzo często ciężko nam odmówić kieliszka wina lub szklanki piwa. Mimo słońca i letniej aury zawsze powinniśmy pamiętać, że nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu to zakaz do prowadzenia auta. O skutkach prowadzenia po alkoholu doskonale przekonała się Renata Dancewicz, aktorka znana z wielu ról w filmach, serialach oraz sztukach teatralnych. Kilka lat temu aktorka została zatrzymana za jazdę na podwójnym gazie. Jakie były tego konsekwencje?

Renata Dancewicz – spotkanie, obiad i wino

Renata Dancewicz po alkoholuRenata Dancewicz należy do grona osób, które dość późno zdały egzamin na prawo jazdy i rozpoczęły swoją przygodę za kierownicą. Aktorka dołączyła do grona kierowców dopiero w wieku 41 lat. Od początku jednak była bardzo ostrożna i nie miała na swoim koncie dużej ilość punktów karnych. Sytuacja zmieniła się dopiero w marcu 2013 roku, kiedy Dancewicz została zatrzymana do rutynowej kontroli.
W dniu zatrzymania przez policję aktorka spotkała się na obiad z jednym z kolegów z planu popularnego serialu. Podczas posiłku Renata Dancewicz wypiła kilka lampek wina. Choć spotkanie trwało ponad 2 godziny, podczas których aktorka nie odmawiała sobie alkoholu, nie było to dla niej żadnym problemem, aby wsiąść za kierownicę. Kilka przecznic dalej aktorka została zatrzymana.

Renata Dancewicz – zatrzymanie przez policję

Renata Dancewicz po alkoholuZ jednej strony można powiedzieć, że „pech chciał”, że aktorka została zatrzymana przez policję. Z drugiej strony może jednak było to szczęście, ponieważ mogło się wydarzyć coś znacznie gorszego? Rutynowe badanie policji wykazało, że w wydychanym powietrzu aktorka miała 0,4 promila alkoholu. Taka ilość alkoholu jest niekwestionowaną podstawą do zatrzymania kierowcy oraz do wizyty na komisariacie. Aktorka już wtedy wiedziała, że konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania mogą być dla niej bardzo srogie. Za jazdę po spożyciu alkoholu groził jej areszt, grzywna w wysokości nawet 5 tysięcy złotych, a także utrata prawa jazdy. Po złożeniu zeznań aktorka została wypuszczona do domu. Kilka miesięcy później sąd wydał wyrok w sprawie. Renata Dancewicz została ukarana grzywną w wysokości 800 złotych, a także straciła prawo jazdy na okres 6 miesięcy.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia