Piotr Bikont nie żyje – tragiczny wypadek dziennikarza

2301

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Piotr Bikont

Piotr Bikont nie żyje. Tragiczny wypadek znanego krytyka kulinarnego.

Piotr Bikont był znany jako reżyser, krytyk kulinarny, dziennikarz i publicysta. Był współtwórcą festiwalu Europa na Widelcu oraz działaczem opozycji w czasach PRL. We wtorek, 27 czerwca 2017 roku w godzinach popołudniowych mężczyzna zginął w tragicznym wypadku samochodowym.

Piotr Bikont – wspomnienie mężczyzny o wielu pasjach

Piotr BikontMówi się, że Piotr Bikont był pierwszym polskim krytykiem kulinarnym. Był kultową postacią zarówno wśród kucharzy jak i wśród krytyków sztuki kuliranej, aktorów, dziennikarzy oraz pasjonatów historii. Wypadek, który wydarzył się na drodze S1 w kierunku Sosnowca zaskoczył wszystkich. Jak do niego doszło? Na razie nie są znane jeszcze wszystkie szczegóły zdarzenia. Wiadomo jednak, że tragedia miała miejsce na trasie S1 przed zwężeniem w kierunku na Tychy. Jest to trasa, na której ruch jest bardzo duży niemal przez całą dobę a wypadki i niegroźne kolizje zdarzają się tu bardzo często.

Piotr Bikont – szczegóły tragicznego wypadku na S1

Jak wiadomo, do pierwszego zdarzenia doszło ok godziny 17:00. Samochód osobowy z nieznanych dotąd przyczyn dachował i wypadł z drogi. W tym samym czasie kilkaset metrów dalej doszło do zderzenia kilku samochodów. Początkiem karambolu było zderzenie tira ze Skodą Fabią, w której jechały dwie osoby. Duża prędkość, a także mocne uderzenie spowodowały, że Fabia uderzyła w jadący nieopodal samochód marki Renault Scenic. Zderzenie 3 samochodów było przyczyną całkowitej blokady ruchu na trasie S1 w kierunku Tychów. Po ok. 3 godzinach, czyli po godzinie 20:00 udało się przywrócić sytuację do normy i droga została ponownie otwarta.

Piotr Bikont – służby ratownicze starały się uratować mężczyznę

Piotr BikontW Renault Scenic, w którym jechał znany krytyk kulinarny było 5 osób, w tym dwójka dzieci. Jedną z osób, jaka znajdowała się w Renault Scenic, był krytyk kulinarny Piotr Bikont.
Na miejscu zdarzenia bardzo szybko pojawiły się służby ratownicze oraz policja. Ratownicy medyczni od razu przystąpili do reanimacji 62-letniego Piotra Bikonta. Służbom, które pojawiły się na trasie S1 udało się przywrócić akcje serca u mężczyzny. Po przywróceniu czynności życiowych przewieziono go do szpitala. Niestety jednak akcja serca została ponownie zatrzymana i drugi raz nie udało się jej przywrócić. Piotr Bikont był jedyną ofiarą wczorajszego wypadku. Wszyscy inni uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do pobliskiego szpitala. Starszy aspirant Sonia Kepper z komendy policji w Sosnowcu potwierdziła, że żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Piotr Bikont – dlaczego doszło do tragedii?

Do tej pory nie znamy jednak odpowiedzi na kluczowe pytanie: co było przyczyną wypadku. Jak na razie służby nie poinformowały, czy wszystkie auta były sprawne, czy poruszały się z odpowiednią prędkością oraz, czy żaden z kierowców nie był pod wpływem alkoholu. Zapewne niedługo poznamy więcej szczegółów i będziemy wiedzieli, co stało się na drodze w Sosnowcu. Z pewnością wiele osób stwierdzi, że przyczyny wypadku nie są ważne, ponieważ ważne jest to, że Piotr Bikont nie żyje. Niestety nie jesteśmy w stanie przywrócić mu życia i cofnąć czasu. Warto jednak wiedzieć co się stało, nie tylko, aby zaspokoić zwykłą ludzką ciekawość, lecz także, aby móc wyciągnąć wnioski i odpowiednio wcześniej ostrzec innych. Być może analiza przyczyn zdarzenia kogoś uchroni i sprawi, że nie dojdzie do kolejnej tragedii?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia