Billboardowa Akcja Bezpieczna Podróż – Planujemy budowę billboardów

191

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Billboardowa Akcja Bezpieczna Podróż – Profilaktyka nie kara!

Wypadki dzieją się z różnych przyczyn: brawurowa jazda, za duża prędkość, pośpiech, czy nieuwaga. Ten ostatni wymieniony czynnik jest niestety najczęstszy. Aby w jakiś sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na tą kwestię, planujemy wybudowanie billboardów przy drogach szybkiego ruchu (pierwsza S8) z hasłami typu „Piszesz nie jedź”. Billboardowa Akcja Bezpieczna Podróż ma na celu  zwrócić uwagę ludzi na pośpiech, który bywa śmiertelny na drodze, nakręciliśmy spot przestrzegający przed nim.

Billboardowa Akcja Bezpieczna Podróż – Dlaczego?

Billboardowa akcja bezpieczna podróżZ raportu Krajowej Rady BRD dotyczącego stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w roku 2016 wynika, że nie realizujemy celów wyznaczonych w Narodowym Programie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013-2020. W przypadku liczby ciężko rannych w wypadkach drogowych różnica jest dramatyczna – ich liczba o 43,1% przekroczyła zakładany na 2016 rok poziom. Pod względem ryzyka śmierci za nami jest w UE jest tylko Łotwa, Rumunia i Bułgaria. Dokonując analizy danych statystycznych, dotyczących wypadków drogowych w dłuższej perspektywie czasowej, można zaobserwować utrzymujący się od 2011 roku trend spadkowy, z wyjątkowo korzystnymi wskaźnikami w zakresie liczby wypadków drogowych i ich ofiar śmiertelnych w 2015 roku. Pomimo to dynamika postępu w tym zakresie jest ciągle zbyt mała. Powoduje to, że ryzyko śmierci na polskich drogach jest wciąż znacznie wyższe niż średnie europejskie.

Włączając się w akcję gwarantujesz sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo na drodze.

Planujemy wybudowanie billboardów przy drogach szybkiego ruchu (pierwsze na trasie S7) z hasłami typu „Piszesz nie jedź”. Są to hasła przyciągające oko i wpadające w pamięć. W ten sposób chcemy zapobiegać przed niebezpiecznymi zdarzeniami na drodze, bo najcenniejsze, co mamy to życie. I jeżeli w ten sposób uratujemy zdrowie jednej osoby, która akurat hasło weźmie do siebie, to będzie warto.

Billboardowa Akcja Bezpieczna Podróż – Spot

Chcemy dotrzeć do jak największego grona odbiorców – przede wszystkim właśnie młodych osób. Planujemy budowę bilbordów przy trasach szybkiego ruchu. Przez Akcję mamy szanse dotrzeć do większości społeczeństwa, która jest aktywnych przede wszystkim w Internecie. Dzięki bilbordom dotrą do nas na stronę internetową oraz media społecznościowe. Gdzie można znaleźć liczne artykuły dotyczące kierowania autem oraz na co trzeba zwrócić uwagę prowadząc samochód – kierowcy bardzo często, zwłaszcza młodzi, nie zdają sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwa bywają na drodze, jak np. wykorzystać systemy bezpieczeństwa w naszych samochodach. W Polsce w 2016 roku młode osoby spowodowały więcej wypadków, niż rok wcześniej. Wzrosła też liczba zabitych i rannych. A jedną z najczęstszych przyczyn nieszczęść była zbyt duża prędkość. Brak doświadczenia, wiedzy? My o tym mówimy!

Billboardowa Akcja Bezpieczna Podróż – Poprzednie akcje

Do tej pory odbyły się 4 edycje akcji „Bezpieczna Podróż”. Ostatnia wspierana była przez Urzędy Marszałkowskie Województwa Mazowieckiego, Warmińsko – Mazurskiego, Podlaskiego, Lubelskiego, Świętokrzyskiego, również przez Wicepremiera i Ministra Gospodarki Pana Janusza Piechocińskiego oraz Klinikę „Budzik” imienia Oli Janczarskiej, Fundację „Akogo?” Pani Ewy Błaszczyk. Twarzą edycji została Dorota Stalińska, od lat propagująca bezpieczeństwo na drodze.  Poprzednie dwie edycje odbywały się na terenie województwa mazowieckiego i były wspierane aktywnie przez 32 samorządy. Ogólnie posiadaliśmy wsparcie przez WORDy, Koleje Mazowieckie, Inspekcję Transportu Drogowego, Centrum Szkolenia Policji, Port Lotniczy Modlin, TVP Warszawa, organizacje, instytucje, rozgłośnie radiowe, liczne gazety lokalne i portale internetowe.

 

Jeśli chcesz nas wspomóc, bądź włączyć się w akcję zapraszamy do kontaktu – http://kontakt@bezpiecznapodroz.org

Akcja ” Bezpieczna Podróż” – BP_IV edycja – poprzednia edycja

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia