Ilona Felicjańska – wielki powrót za kierownicę?

717

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ilona felicjanska

Ilona Felicjańska – wielki powrót za kierownicę?

Ilona Felicjańska jest jedną z tych osób, które odważyły się publicznie mówić o swoim uzależnieniu od alkoholu. Kobieta już kilka lat temu przyznała się, że ma problem z alkoholem i próbuje z nim walczyć. Niemal każdy pamięta również wypadek samochodowy byłej modelki, który spowodowany był po wypiciu. Czy Felicjańskiej udało się odzyskać pełnię zdrowia? Wydaje się że tak, ponieważ kilka dni temu pojawiła się informacja, że kobieta będzie ponownie zdawała egzamin na prawo jazdy. Z drugiej strony kilka dni temu opublikowano zdjęcie Felicjańskiej z kieliszkiem wina. Czy w takiej sytuacji możliwy jest powrót za kierownicę i powrót do alkoholu?

Ilona Felicjańska – długi powrót do zdrowia i formy

ilona felicjanska Mówi się, że z alkoholizmu nie da się wyleczyć, a kto choć raz miał problem z alkoholem, na zawsze pozostaje chory. Ilona Felicjańska od ponad 7 lat udowadniała, że jest to problem, który można pokonać.

Kara więzenia rok i trzy miesiące w zawieszeniu na trzy lata, utrata prawa jazdy oraz wieloletnia terapia. Felicjańska przez długi czas pokazywała, że warto zawalczyć o swoje i nie można się poddawać. Dla wielu była symbolem upadku a dla wielu bohaterem, ponieważ nie wstydziła mówić się o ludzkich słabościach. Można mieć wszystko i można wszystko stracić w jednej chwili. Choć odbudowa wizerunku to trudny i bardzo powolny okres, Ilonie Felicjańskiej się udało.

Ilona Felicjańska – kolejny kurs prawa jazdy

Kilka tygodni temu w sieci pojawiła się informacja, że była modelka chce wrócić do prowadzenia auta. Oczywiście, aby móc ponownie prowadzić samochód musi skończyć kurs prawa jazdy, a następnie ponownie zdać egzamin. Można się domyślać, że nie będzie to łatwe, ponieważ egzamin na prawo jazdy w Polsce nie należy do najłatwiejszych. Odzyskanie utraconego prawa jazdy to często wielomiesięczny proces. Choć egzamin jest dokładnie taki sam, jak w przypadku tych, którzy ubiegają się o „prawko” pierwszy raz, to podobno w praktyce jest o wiele trudniej. Przede wszystkim zasady zdawania się zmieniają, a kierowcy z doświadczeniem mogą mieć już swoje doświadczenia. Dodatkowo mówi się, że egzaminatorzy są o wiele bardziej surowi dla tych, którzy utracili dokument za jazdę na podwójnym gazie.

Ilona Felicjańska planuje zacząć kurs prawa jazdy we wrześniu. Przed nią część teoretyczna oraz 30 godzin nauki jazdy po mieście, co po ponad siedmioletniej przerwie może okazać się bardzo przydatne. Jeśli wszystko pójdzie „gładko”, możemy spodziewać się, że pod koniec roku celebrytka ponownie usiądzie za kierownicą

Ilona Felicjańska – motywacja za ponad 200 tysięcy złotych

ilona felicjanska Motywacja do zrobienia prawa jazdy może być bardzo różna. Jedni potrzebują „prawka” w pracy, inni chcą móc się swobodnie poruszać, a jeszcze inni zdają egzamin na prawo jazdy dla podniesienia własnych kompetencji. W przypadku Ilony Felicjańskiej sprawa wygląda nieco inaczej. Nieoficjalnie mówi się, że największą motywacją jest dla niej…. auto, które dostała od swojego narzeczonego. Kilka tygodni temu celebrytka zaręczyła się. Oprócz pięknego pierścionka zaręczynowego, ukochany w prezencie zaręczynowym wręczył jej nowe BMW. Nowe, terenowe BMW Felicjańskiej warte jest ponad 200 tysięcy. Nie powinniśmy dziwić się, że celebrytka chce móc nim jeździć. Miejmy nadzieję, że motywacja jest na tyle silna, aby przebrnąć przez kurs oraz pozytywnie zdać egzamin państwowy.

Ilona Felcijańska – kursy doszkalające

Podobno przez kilka ostatnich lat Ilona Felicjańska zrobiła wiele kursów doszkalających, które miały ją przygotować do jazdy. Oprócz kursów samochodowych, była modelka uczestniczyła również w kursach windsurfing i kajtu. Są to co prawda całkowicie inne dyscypliny, jednak opanowanie ich również nie należy do najłatwiejszych. Miejmy nadzieję, że jest to doskonały wstęp, aby ponownie stać się doskonałym kierowcą.

Ilona Felicjańska – to tylko jedna lampka wina?

ilona felicjanskaNa początku sierpnia paparazzi zrobili Felicjańskiej zdjęcie w jednej z warszawskich restauracji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kobieta piła czerwone wino. Kobieta wielokrotnie powtarzała, że uwolniła si od nałogu i nie ma nawet najmniejszej ochoty na alkohol. Co więc się zmieniło? Oczywiście Felicjańska zabrała głos w sprawie. Zdaniem kobiety to całkowicie naturalne i nikt nie powinien się dziwić tej sytuacji. W jednym z wywiadów wyznała:

Nie piłam, tylko spróbowała. Po sześciu latach niepicia! Nie zamierzam wracać do pinia, niepicie to mój wybór. Ale nie chcę też panicznie bać się alkoholu.”

Ilona Felicjańska – co dalej?

Czy taka sytuacja, w której osoba uzależniona po wielu latach znów sięga po alkohol jest normalna? Zdaniem specjalistów oraz tych, którzy borykali się z problemem alkoholowym, alkoholikiem pozostaje się do końca życia. Osoba, która była uzależniona nie powinna sięgać nawet po najmniejsze ilości alkoholu. Podobno nawet kieliszek wina lub wódki, mogą być przyczyną powrotu do tego niebezpiecznego nałogu

Ponowny kurs prawa jazdy i niezobowiązująca lampka wina w przypadku Ilony Felicjańskiej mocno się ze sobą kłócą. Mamy nadzieję, że rzeczywiście ył to tylko ten jeden raz oraz, że kobieta nie będzie sięgać po wino częściej. Trzymamy kciuki, aby nowe auto oraz możliwość odzyskania prawa jazdy były dla niej ważniejsze niż alkohol.

Przeczytaj również:

Poseł Łukasz Zbonikowski spowodował wypadek

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia