Niebezpieczni kierowcy cz.8 – agresja na drodze

342

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niebezpieczni kierowcy cz.8

Niebezpieczni kierowcy cz.8 – agresja na drodze

Na drodze możemy spotkać różnych kierowców. Tych bardziej spokojnych i tych mniej. Ci, którzy jeżdżą przepisowo, często denerwują innych kierowców, którzy próbują wymusić pierwszeństwo. W kierowcach często jest mało zrozumienia dla innych. Jakie są typy kierowców?

Niebezpieczni kierowcy cz.8 – typy kierowców

Pierwszym typem kierowcy „agresywnego” jest tzw. łamacz przepisów. Co to znaczy? Jeździ agresywnie, niebezpiecznie, zajeżdża innym drogę i przekracza prędkość. To taki typ kierowcy, na którego wszyscy narzekają i, który utrudnia drogę. Przykładów może być wiele, najczęstszym jest wymijanie i mruganie światłami. Jadący przepisowo, często jest uważany przez „agresywnego” kierowcę za fajtłape, którą trzeba ominąć za wszelką cenę, nawet za cenę bezpieczeństwa.

Niebezpieczni kierowcy cz.8

Są też kierowcy, którzy nadużywają sygnałów dźwiękowych, większość kierowców reaguje w ten sposób na utrudnienia na drodze (potrafią trąbić na wszystkich dookoła). No i oczywiście kierowcy (obstawiam, że prawie wszyscy) używający wulgaryzmów jako sposób na odreagowanie zdarzeń na drodze. Na szczęście często na tym się kończy.

Niebezpieczni kierowcy cz.8 – odreagowanie na ulicy

Głośno było ostatnio o dwóch męźczyznach, którzy na drodze szybkiego ruchu stanęli na poboczu, i zaczęli się bić chcąc „wyjaśnić” sytuacje zaistniałą na drodze, niestety w tym przypadku skończyło się to tragicznie. Powinno to być przestrogą dla kierowców, którzy załatwiają tak sprawy na drodze. Niestety coraz częściej widać, że kierowcy załatwiają sprawy właśnie w ten sposób.

Niebezpieczni kierowcy cz.8 – bezpiecznie na drodze

Wiele osób jadąc w drogę, nawet nie zwraca uwagi na to, że zachowuje się agresywnie, to już jest tak normalne, że nie zdają sobie sprawy z tego co robią, jest to już nawyk. Niestety, agresja na drodze wciąż wzrasta i jest coraz bardziej widoczna. Co zatem robić, by zmniejszyć agresję na drodze? Przede wszystkim nie śpieszyć się tak bardzo (z tego powodu jest najwięcej zachowań agresywnych), pamiętajmy, że każdemu się śpieszy aby dojechać jak najszybciej z punktu A do punktu B. Opanujmy emocje, bo to one doprowadzają do naszego zachowania na drodze.

Przeczytaj również Niebezpieczni kierowcy cz.7 – Korytarz życia

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia