Niebezpieczni kierowcy cz.7 – Korytarz życia

0
131
Posypią się mandaty za blokowanie korytarza życia?

Niebezpieczni kierowcy cz.7 – Korytarz życia

Korytarz życia – jest to miejsce pozostawione dla pojazdów ratunkowych poruszającym się w korku, między samochodami.  Ważny jest on przede wszystkim na autostradach i drogach ekspresowych, gdzie ruch samochodów jest bardzo duży.

Niebezpieczni kierowcy cz.7 – Jak zatem utworzyć korytarz życia?

Jeżeli widzisz, że nadjeżdża karetka a droga zaczyna się korkować, nie czekaj do ostatniej chwili kiedy będzie za Tobą, zjedź od razu pozostawiając przestrzeń między autami. W przypadku, gdy ulica ma dwa lub więcej pasów ruchu, kierowcy z lewego pasa zjeżdżają na lewo, kierowcy na pozostałych pasach na prawo. Nawet jeśli miałbyś zjechać na pas awaryjny czy jezdnie wyłączoną z ruchu. W ten sposób tworzy się pas, którym karetka lub inne służby mogą dojechać do poszkodowanych.

Niebezpieczni kierowcy cz.7 – Korytarz życia

Za nie ustąpienie miejsca służbą ratunkowym jadącym na sygnale grozi mandat. Ale czy to jest ważne – mandat? Chyba nie, mandat swoją drogą, ale ta karetka jedzie do  osób umierających, potrzebujących natychmiastowej pomocy, pamiętajmy o tym, że gdy mają miejsce i nie muszą się zatrzymywać czy zwalniać czas ich podróży może się bardzo dużo skrócić. Bardzo ważne jest aby dotrzeć do osoby potrzebującej jak najszybciej jej pomóc, bo nigdy nie wiadomo czy minuta dłużej czekania na pogotowie nie będzie ostatnią. Pamiętajmy o tym, nie jest to trudne a może pomóc innym.  Nie wiadomo, czy my kiedyś nie będziemy takiej pomocy potrzebować.

Zobacz Polacy nie potrafią jeździć po autostradach ??