Jazda po autostradzie – ABC każdego kierowcy

783

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jazda po autostradzie

Jazda po autostradzie – ABC każdego kierowcy

Jazda po autostradzieWakacje to okres, w którym częściej podróżujemy i wybieramy się w dłuższe trasy prowadzące najczęściej przez autostrady. Choć są one uznawane za jedne z najbezpieczniejszych dróg, statystyki pokazują że w Polsce liczba wypadków z każdym rokiem systematycznie, zamiast spadać – wzrasta. Tylko w zeszłym roku wg notowań policji na autostradach doszło do 478 wypadków, w których zginęło aż 70 osób,a prawie 10 razy więcej zostało rannych.

Jazda po autostradach i drogach ekspresowych znacznie odbiega od jazdy po mieście. Jednak nieumiejętność jazdy po drogach szybkiego ruchu wynika również z braku edukacji jaka wynosimy z kursu nauki jazdy. – „Wielu kandydatów na kierowców nie ma okazji, by przećwiczyć tę umiejętność pod okiem instruktora, bo nie jest ona wymagana na egzaminie, a w pobliżu wielu ośrodków szkolenia kierowców nie ma żadnej autostrady – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault. Przedstawimy więc kilka istotnych wskazówek, aby jazda po autostradzie była bezpieczna

Zachowaj bezpieczny odstęp

Polecamy także: jak zachować się podczas silnej burzy?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia