Ford GT Heritage Edition świętuje 50. rocznicę zwycięstwa w Le Mans

0
179
Ford GT Heritage Edition

Nowy Ford GT Heritage Edition przeniesie nas do lat 60-tych

Wszyscy znamy Forda GT40 – czterokrotnego zwycięzcę wyścigu Le Mans w latach 1966, 1967, 1968 i 1969. Nic więc dziwnego, że producenci w dalszym ciągu urozmaicają to auto specjalnymi wersjami GT. Supersamochód doczekał się już wersji GT, która uczciła wyścig Le Mans w 1967r. W 2019 roku pojawi się wersja GT, która uczci 50. rocznicę wygrania wyścigów w Le Mans w 1968 i 1969 roku.

Ford GT Heritage Edition

Nowy Ford zawiera legendarną niebiesko-pomarańczową farbę promowaną przez American Gulf Oil, prawdopodobnie jedną z najsławniejszych w historii wyścigów. “Schemat z barwami charakterystycznymi dla marki petrochemicznej Gulf Oil, to jeden z najbardziej znanych projektów wizualnych w historii sportów motorowych.” – powiedział Joe Hinrichs, prezes Ford Global Operations – “GT40 z 1968 roku szybko stał się światową sensacją po tym, jak cztery razy z rzędu pokonał swoich europejskich rywali na torze, a na cześć 50. rocznicy jego zwycięstwa składamy nowy hołd oryginale z nową limitowaną edycją dziedzictwa. ”

Ford GT Heritage Edition

Ford GT Heritage Edition – jak wygląda?

Po raz pierwszy opcjonalny pakiet zapewnia wyeksponowane akcenty z włókna węglowego zarówno na wewnętrzną, jak i zewnętrzną część Forda GT Heritage Edition. Do 2019 r. Pakiet zawiera grafikę nr 9 na masce i drzwiach, a także niewyraźny obraz na wewnętrznych panelach drzwi. Wydania 2020 będą nosiły numer sześć, reprezentujący ten sam samochód, który wygrał wyścig Le Mans w 1969 roku z innym numerem.
Wyróżniająca wersja posiadać będzie zestaw 20-calowych kutych felg aluminiowych wykończonych w wysokim połysku. Dopełnieniem zmiany będą pomarańczowe suwmiarki i srebrne lusterka wsteczne.

Ford GT Heritage Edition – wyjątkowy design

Ebony Alcantara owija siedzenia, deskę rozdzielczą, słupy, podsufitkę i kierownicę. Kontrastujące niebieskie i pomarańczowe szwy podkreślają fotele i kierownicę, z nowym wytłoczeniem siedzenia zainspirowanym oryginalnym samochodem z 1968 Le Mans, a także przezroczystymi i polerowanymi anodyzowanymi manetkami. Na wysoki połysk, ciemne aplikacje ze stali nierdzewnej podświetlają tablicę przyrządów, osłony rejestratorów drzwi i x-brace, aby dopełnić wnętrze.

Ford GT Heritage Edition

Podobnie jak poprzednie modele historyczne, Ford GT Heritage Edition posiada unikalną seryjną tabliczkę identyfikacyjną, a także odsłonięte kamienne progi z matowego włókna węglowego, kapsuły rejestrujące powietrze i konsolę środkową.

Zobacz Ford Mustang i jego 10 milionowy egzemplarz