Ford GT Heritage Edition świętuje 50. rocznicę zwycięstwa w Le Mans

393

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford GT Heritage Edition

Nowy Ford GT Heritage Edition przeniesie nas do lat 60-tych

Wszyscy znamy Forda GT40 – czterokrotnego zwycięzcę wyścigu Le Mans w latach 1966, 1967, 1968 i 1969. Nic więc dziwnego, że producenci w dalszym ciągu urozmaicają to auto specjalnymi wersjami GT. Supersamochód doczekał się już wersji GT, która uczciła wyścig Le Mans w 1967r. W 2019 roku pojawi się wersja GT, która uczci 50. rocznicę wygrania wyścigów w Le Mans w 1968 i 1969 roku.

Ford GT Heritage Edition

Nowy Ford zawiera legendarną niebiesko-pomarańczową farbę promowaną przez American Gulf Oil, prawdopodobnie jedną z najsławniejszych w historii wyścigów. „Schemat z barwami charakterystycznymi dla marki petrochemicznej Gulf Oil, to jeden z najbardziej znanych projektów wizualnych w historii sportów motorowych.” – powiedział Joe Hinrichs, prezes Ford Global Operations – „GT40 z 1968 roku szybko stał się światową sensacją po tym, jak cztery razy z rzędu pokonał swoich europejskich rywali na torze, a na cześć 50. rocznicy jego zwycięstwa składamy nowy hołd oryginale z nową limitowaną edycją dziedzictwa. ”

Ford GT Heritage Edition

Ford GT Heritage Edition – jak wygląda?

Po raz pierwszy opcjonalny pakiet zapewnia wyeksponowane akcenty z włókna węglowego zarówno na wewnętrzną, jak i zewnętrzną część Forda GT Heritage Edition. Do 2019 r. Pakiet zawiera grafikę nr 9 na masce i drzwiach, a także niewyraźny obraz na wewnętrznych panelach drzwi. Wydania 2020 będą nosiły numer sześć, reprezentujący ten sam samochód, który wygrał wyścig Le Mans w 1969 roku z innym numerem.
Wyróżniająca wersja posiadać będzie zestaw 20-calowych kutych felg aluminiowych wykończonych w wysokim połysku. Dopełnieniem zmiany będą pomarańczowe suwmiarki i srebrne lusterka wsteczne.

Ford GT Heritage Edition – wyjątkowy design

Ebony Alcantara owija siedzenia, deskę rozdzielczą, słupy, podsufitkę i kierownicę. Kontrastujące niebieskie i pomarańczowe szwy podkreślają fotele i kierownicę, z nowym wytłoczeniem siedzenia zainspirowanym oryginalnym samochodem z 1968 Le Mans, a także przezroczystymi i polerowanymi anodyzowanymi manetkami. Na wysoki połysk, ciemne aplikacje ze stali nierdzewnej podświetlają tablicę przyrządów, osłony rejestratorów drzwi i x-brace, aby dopełnić wnętrze.

Ford GT Heritage Edition

Podobnie jak poprzednie modele historyczne, Ford GT Heritage Edition posiada unikalną seryjną tabliczkę identyfikacyjną, a także odsłonięte kamienne progi z matowego włókna węglowego, kapsuły rejestrujące powietrze i konsolę środkową.

Zobacz Ford Mustang i jego 10 milionowy egzemplarz

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia