Zakaz wjazdu samochodem do centrum – czy to dobry pomysł? Marek Jakubiak po stronie kierowców

0
95
Jakubiak po stronie kierowców

Zakaz wjazdu samochodem do centrum – Marek Jakubiak po stronie kierowców

Powoli zaczyna się już sezon grzewczy a co za tym idzie smog. W zeszłym roku był to bardzo poważny problem w Polsce, jak będzie w tym roku? Tego nie wiemy, ale jest pomysł, który ma zmniejszyć złą jakość powietrza. Mowa tutaj o dość głośnym temacie, a mianowicie zakaz wjazdu samochodem do centrum miast. Czy jest to dobry pomysł, i czy faktycznie wejdzie w życie? Niedługo się okaże.

Jakubiak po stronie kierowców – kandydat na Prezydenta Warszawy przeciw zakazowi

Głos w tej sprawie zabrał kandydat na prezydenta Warszawy Marek Jakubiak, który twierdzi, że Warszawa jest dla wszystkich, a nie dla “wybranych” – “Warszawa jest również dla kierowców i dla samochodów. Nie możemy robić w tej chwili z Warszawy skansenu pod pozorem smogu. Ten smog istnieje i powiem szczerze, że nawet jak się zamyka w miastach ruch samochodowy, to smog dalej jest. To ja się pytam, gdzie jest przyczyna? Przyczyna jest w zmianie róży wiatrów, nad tym trzeba pomyśleć.” – mówi Jakubiak. 

Jakubiak po stronie kierowców

Jakubiak po stronie kierowców – ciężka komunikacja bez transportu w mieście

Trudno się z nim nie zgodzić, skoro zakaz wjazdu ma obowiązywać tylko samochody spalinowe. Niestety większość ludzi nie może pozwolić sobie na samochody elektryczne, a nawet jeśli, to jak jeździć skoro większość z nich ma dość małe zasięgi. Polska nie jest gotowa na samochody elektryczne, więc nie wymagajmy aby wszyscy jeździli teraz elektrykami. Ludzie jeżdżą do pracy, do szkoły, po dzieci. Ciężko będzie to robić nie poruszając się transportem po Warszawie. Może trzeba pomyśleć o drogach, i o tym, aby korki nie były zmorą kierowców? Bo kierowcy nie mogą być wrogiem dla miasta, bo też płacą podatki, które trafiają do miasta – tak twierdzi Marek Jakubiak. Zgadzacie się?

Zobacz Marek Jakubiak rozwiązuje uciążliwy problem kierowców