Zakaz wjazdu samochodem do centrum – czy to dobry pomysł? Marek Jakubiak po stronie kierowców

269

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jakubiak po stronie kierowców

Zakaz wjazdu samochodem do centrum – Marek Jakubiak po stronie kierowców

Powoli zaczyna się już sezon grzewczy a co za tym idzie smog. W zeszłym roku był to bardzo poważny problem w Polsce, jak będzie w tym roku? Tego nie wiemy, ale jest pomysł, który ma zmniejszyć złą jakość powietrza. Mowa tutaj o dość głośnym temacie, a mianowicie zakaz wjazdu samochodem do centrum miast. Czy jest to dobry pomysł, i czy faktycznie wejdzie w życie? Niedługo się okaże.

Jakubiak po stronie kierowców – kandydat na Prezydenta Warszawy przeciw zakazowi

Głos w tej sprawie zabrał kandydat na prezydenta Warszawy Marek Jakubiak, który twierdzi, że Warszawa jest dla wszystkich, a nie dla „wybranych” – „Warszawa jest również dla kierowców i dla samochodów. Nie możemy robić w tej chwili z Warszawy skansenu pod pozorem smogu. Ten smog istnieje i powiem szczerze, że nawet jak się zamyka w miastach ruch samochodowy, to smog dalej jest. To ja się pytam, gdzie jest przyczyna? Przyczyna jest w zmianie róży wiatrów, nad tym trzeba pomyśleć.” – mówi Jakubiak. 

Jakubiak po stronie kierowców

Jakubiak po stronie kierowców – ciężka komunikacja bez transportu w mieście

Trudno się z nim nie zgodzić, skoro zakaz wjazdu ma obowiązywać tylko samochody spalinowe. Niestety większość ludzi nie może pozwolić sobie na samochody elektryczne, a nawet jeśli, to jak jeździć skoro większość z nich ma dość małe zasięgi. Polska nie jest gotowa na samochody elektryczne, więc nie wymagajmy aby wszyscy jeździli teraz elektrykami. Ludzie jeżdżą do pracy, do szkoły, po dzieci. Ciężko będzie to robić nie poruszając się transportem po Warszawie. Może trzeba pomyśleć o drogach, i o tym, aby korki nie były zmorą kierowców? Bo kierowcy nie mogą być wrogiem dla miasta, bo też płacą podatki, które trafiają do miasta – tak twierdzi Marek Jakubiak. Zgadzacie się?

Zobacz Marek Jakubiak rozwiązuje uciążliwy problem kierowców

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia