Likwidacja straży miejskiej – co myślą kandydaci na Prezydenta Warszawy

448

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kandydaci na Prezydenta Warszawy

Co myślą kandydaci na Prezydenta Warszawy o likwidacji straży miejskiej?

Kukiz’15 złożył w Sejmie projekt ustawy o likwidacji straży miejskiej. Jest to jeden z postulatów, które będą poruszane podczas najbliższych wyborów samorządowych. Zdaniem Stanisława Tyszki straż miejska jest nie potrzebna, a jej obowiązki nakładają się z obowiązkami policji. Projekt ustawy zakłada poprawę sytuacji finansowej policji, ponieważ samorządy będą mogły przeznaczać dodatkowe środki na patrole policji. Jak podkreślił Tyszka „policja cieszy się dużo większym prestiżem niż straż miejska, dlatego nie ma sensu utrzymywać tego typu instytucji”. Co o tym myślą kandydaci na Prezydenta Warszawy?

kandydaci na Prezydenta Warszawy

Jak miało być tak jest, kwestia likwidacji straży miejskiej to temat dyskusji w wyborach samorządowych. W wyborach na Prezydenta Warszawy projekt ustawy Kukiz’15 reprezentuje kandydat na Prezydenta Marek Jakubiak, który zgadza się z tezą Tyszki. Po przeciwnej stronie stoi z kolei Patryk Jaki, który jest za tym, aby nie likwidować straży miejskiej i chce jej utrzymania. A Wy co myślicie o likwidacji straży miejskiej? Jest to dobry pomysł? A może naprawdę warto wzmocnić finansowo policję i zrezygnować ze straży miejskiej?

Zobacz Marek Jakubiak rozwiązuje uciążliwy problem kierowców

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia